W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

4 czerwca - Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

04.06.2024

4 czerwca obchodzimy Dzień Wolności i Praw Obywatelskich - święto ustanowione w 2013 roku na pamiątkę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w 1989 roku. Te wybory stały się kamieniem milowym na drodze do odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności i zapoczątkowały proces transformacji ustrojowej kraju.

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę odwróconą tyłem trzymającą flagę Polski na tle łąki z makami, na zdjęciu znajduje się również napis 4 czerwca 2024

Z tej okazji, w imieniu władz samorządowych, Burmisztrz Miasta i Gminy Lipsko Pan Jacek Wielorański oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Lipsku Pan Marcin Lenart składają serdeczne życzenia.

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę odwróconą tyłem trzymającą flagę Polski na tle łąki z makami, na zdjęciu znajduje się również napis 4 czerwca 2024 oraz życzenia od Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lipsko i Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko

 

{"register":{"columns":[]}}