W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

27 maja 2024 Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego jest świętem ustanowionym na pamiątkę pierwszych wyborów samorządowych w Polsce, które odbyły się 27 maja 1999 roku. Święto to jest okazją do podziękowania samorządom za ich pracę na rzecz lokalnych społeczności oraz do refleksji nad rolą samorządu w demokratycznym państwie.

Zdjęcie zawiera napis Miasto i Gmina Lipsko oraz datę 27 maja 2024 Dzień Samorządu Terytorialnego

Z okazji  Dnia Samorządu Terytorialnego Przewodniczący Rady Miejskiej w Lipsku Marcin Lenart oraz Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański składają serdeczne życzenia da wszystkich pracowników samorządowych, którzy aktywnie i z zaangażowaniem pracują na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Lipsko.

W tym ważnym dniu przedstawiciele władz samorządowych, na znak pamięci, szacunku i podziękowania za wkład w rozwój naszego miasta i gminy, zapalą znicze na grobach zmarłych pracowników samorządowych. Będzie to okazja do refleksji i zadumy nad życiem i pracą tych, którzy odeszli od nas na zawsze.

27 maja 2024 roku zostanie również wywieszona flaga Rzeczypospolitej Polskiej na budynku Urzędu Miasta i Gminy Lipsko. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wywieszenia flag na budynkach oraz siedzibach firm jako wyraz szacunku dla samorządów i ich dokonań.

Zdjęcie zawiera tekst życzeń z okazji dnia samorządu terytorialnego od Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lipsku oraz Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko

 

Materiały

Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego
dzien​_samorzadu​_terytorialnego.pdf 0.29MB
{"register":{"columns":[]}}