W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

O szkole

Krótka informacja o szkole I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

Zdjęcie budynku Collegium Gostomianum od strony skarpy.

I Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu mieści się w budynku zespołu klasztornego jezuitów z 1602 r. Swą nazwę, Collegium Gostomianum, wzięło od nazwiska fundatora, Hieronima Gostomskiego. Budynek szkoły nie tylko od zawsze służył celom edukacyjnym, ale stał się jednym z najcenniejszych zabytków Sandomierza. Dzisiejsza szkoła to bardzo dobrze wyposażone, przyjazne miejsce pracy i kształcenia, w którym uczniowie rozwijają zainteresowania oraz przygotowują się do egzaminów maturalnych i kontynuowania nauki na studiach.

Szkoła pochwalić się może nowoczesnym zapleczem edukacyjnym. Posiadamy dwie pracownie komputerowe w których znajduje się po 18 stanowisk. Ponadto wszystkie pracownie przedmiotowe zaopatrzone są w multimedialne pomoce dydaktyczne (komputer, projektor). Szkoła dysponuje dużą salę gimnastyczną wraz z dobrze wyposażoną siłownią, biblioteką szkolną ze stanowiskami komputerowymi przeznaczonymi dla uczniów oraz szerokopasmowym dostępem do internetu we wszystkich pomieszczeniach szkolnych. Bogate wyposażenie uzupełniamy urozmaiconą ofertą edukacyjną rozwijaną we współpracy z różnymi instytucjami naukowymi i kulturalnymi.

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, umożliwiamy zdobywanie wiedzy, rozwijanie umiejętności i pogłębianie zainteresowań poprzez:

  • zajęcia w kołach olimpijskich i przedmiotowych,
  • Indywidualny Program Nauki,
  • zajęcia zdalne (szkoła korzysta z usług Google Workspace, w skład których wchodzą m.in. Meet i Classroom),
  • możliwość uczestnictwa w warsztatach naukowych  organizowanych przez CERN, a realizowanych przez PAN w Krakowie,
  • śpiew w chórze szkolnym,
  • prezentacje twórczości młodzieży na cyklicznym "Parnasie Szkolnym" i okolicznościowych występach w czasie szkolnych uroczystości,
  • zajęcia i występy teatralne,
  • wielostronną działalność ekologiczną i udział w wielu projektach i konkursach ekologicznych,
  • prowadzenie działalności charytatywnej w ramach szkolnego wolontariatu, honorowego krwiodawstwa i drużyn ratownictwa medycznego,
  • realizację współpracy z organizacja AIESEC poprzez wizyty studyjne w szkole studentów z całego świata połączone z projektami edukacyjnymi i nauką języka angielskiego.

Materiały

Profil rekrutacyjny szkoły w systemie elektronicznego naboru »»»