W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Historia przedszkola

Istnienie placówki przedszkolnej ma swoją prawie 50-letnią tradycję. Zostało założone w latach siedemdziesiątych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

W pierwszych latach do placówki uczęszczało 14 dzieci, a pierwszym kierownikiem była Krystyna Olszewska. W późniejszym okresie tą funkcję pełniły: Barbara Paluch, Wiesława Celińska, Janina Pełczyńska.

Od 01.09.1976 r. do 31.08.1991 r. placówka nosiła nazwę Państwowe Przedszkole w Wierzbicy.

Z biegiem lat, kiedy zapotrzebowanie na miejsca dla dzieci w przedszkolu wzrastało w związku z rozbudowującym się zakładem pracy Państwowego Ośrodka Maszynowego w Wierzbicy, placówka zmieniała się w trzy i cztero-oddziałowe przedszkole. Natomiast od 1 września roku 1991 r. placówka zmieniła nazwę na Gminne Przedszkole w Wierzbicy i nazwa jest aktualna w chwili obecnej.

Od dnia 01.09.2021 r. Gminne Przedszkole w Wierzbicy posiada nową siedzibę w budynku przy ulicy Chełmskiej 7, gdzie funkcjonują 4 oddziały przedszkolne z 92 dziećmi.

W nowym budynku funkcjonuje też Żłobek Samorządowy w Wierzbicy, w tym 2 oddziały żłobkowe dla 16 dzieci.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}