W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zawieszenie działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

INFORMACJA STAROSTY POWIATU WYSZKOWSKIEGO

Na szarym tle u góry godło Polski z napisem Ministerstwo Sprawiedliwości, po prawej herb powiatu Wyszkowskiego. Na środku napis Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 1842 z późn. zm.) oraz ogłoszeniem stanu epidemii na terenie kraju informujemy, że od dnia 24 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r. zawieszona zostaje na terenie powiatu wyszkowskiego stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zlokalizowanych w:

  1. Wyszkowie przy ul. Świętojańskiej 89A,
  2. Gminnym Ośrodku Zdrowia w Długosiodle, ul. Mickiewicza 15,
  3. Urzędzie Gminy w Somiance, Somianka Parcele 16B,
  4. Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu, ul. Wł. St. Reymonta 2,
  5. Urzędzie Gminy w Rząśniku, ul. Jesionowa 3,
  6. Poczcie Polskiej w Brańszczyku, ul. Jana Pawła II 43.

Udzielanie pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego odbywało się będzie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

Osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub porady obywatelskiej może ustnie złożyć wniosek o uzyskanie takiej porady pod numerem telefonu: 

571 402 765 w godz. 8.00-16.00 (w dni powszednie).

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poprzez stronę:

https://np.ms.gov.pl/mazowieckie/wyszkowski.

Na czas obowiązywania stanu epidemii, został zniesiony obowiązek składania  oświadczeń o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Starosta
Jerzy Żukowski

Materiały

Informacja Starosty Powiatu Wyszkowskiego
informacja​_starosty​_z​_23​_3​_2021.pdf 0.21MB