W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XX Jubileuszowy Konkurs „Cyprian Norwid - Poeta Naszej Ziemi”

W 2021 roku przypada 200. rocznica urodzin Cypriana Norwida, wybitnego poety i artysty ściśle związanego z ziemią dąbrówecką. W uznaniu zasług Cypriana Kamila Norwida dla polskiej sztuki i polskiej kultury Sejm i Senat RP ogłosił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.

Rysunek przedstawiający Cypriana Norwida na zielono fioletowym tle. Po jego lewej stronie biały napis na białym tle: 2021 Rok Norwida. W dolnym prawym rogu napis: 200 rocznica urodzin Cypriana Norwida

W tym wyjątkowym roku chcielibyśmy szczególnie serdecznie zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji XX Jubileuszowego Konkursu „Cyprian Norwid - Poeta Naszej Ziemi”.
Niestety z racji panującej pandemii i obowiązujących obostrzeń eliminacje do tegorocznej edycji Konkursu odbędą się w formie online. Uczestnicy konkursu przesyłają do Gminnego Centrum Kultury nagranie prezentowanego przez siebie utworu. 14 maja na stronie internetowej GCK zostanie zamieszczona lista uczestników zakwalifikowanych do przesłuchań finałowych. Przesłuchania uczestników wraz z Finałem odbędą się 22 maja w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce.
Jubileuszowa edycja konkursu została rozbudowana o kategorie z dziedziny plastyki (rysunek, logotyp, komiks). Osoby zainteresowane udziałem w konkursach plastycznych (komiks i logotyp konkursu) otrzymają od Organizatora materiały instruktażowe i merytoryczne (materiały będą dostępne od 12 kwietnia).
Wobec powyższego zwracam się z prośbą o rozpropagowanie informacji o konkursie wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie w procesie przygotowywania materiałów filmowych i zgłoszeniu udziału. Zgłoszenia uczestników wszystkich kategorii konkursu należy przesłać do dnia 30 kwietnia br. na adres Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce lub wybrany adres e-mail podany w regulaminie ( Regulamin Konkursu w załączeniu).
Prosimy o potwierdzenie przyjęcia naszego zaproszenia do udziału w Konkursie.
Z wyrazami szacunku

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce
Anna Maniecka /-/

Materiały

Pismo przewodnie
Pismo​_przewodnie​_konkurs​_CN​_Dąbrówka.pdf 0.45MB
Regulamin konkursu
Regulamin​_XX​_Konkursu​_Cyprian​_Norwid-​_Poeta​_Naszej​_Ziemi.pdf 0.51MB