W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

WAŻNE - ZAGROŻENIE POWODZIOWE (27.01.2024)

znak w formie czerwonego trójkątnego obramowania, w środku czarny dom i pod nim niebieskie fale wody

W związku z wysokim poziomem wody na rzece Bug oraz Fiszor oraz utrzymującym sie ciągłym wzrostem poziomu wody na terenie sołectwa Młynarze zalecamy opuszczenie terenu zagrożonego.

Aktualnie brak jest prognoz, które wskazywałyby na spadek poziomu wody w w/w rzekach w związku z czym trudno jest przewidzieć dalszy rozwój sytuacji na terenie sołectwa Młynarze.

Osoby, które nie są w stanie samodzielnie opuścić terenu zagrożonego proszone są o kontakt ze służbami ratunkowymi pod numerem alarmowym 112.

Ponownie prosimy właścicieli posiadających działki na zagrożonym terenie o odłożenie wizyt do czasu ustąpienia zagrożenia.

Osoby przebywające na terenie działek letniskowych w miejscowościach Młynarze i Słopsk bez stałego lub czasowego zameldowania prosimy o informacje o miejscu przebywania (ulica nr posesji lub nr działki), liczbie przebywających osób i zwierząt oraz podanie telefonów kontaktowych na wypadek konieczności podjęcia ewakuacji – informacje proszę przesyłać na adres oc@zabrodzie.pl.

Urząd Gminy w Zabrodziu, ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie e-mail: oc@zabrodzie.pl GZZK: 29 64 23 195

Zachęcamy także do rejestracji w systemie sms na stronie: Powiadomienia SMS - Gmina Zabrodzie - Portal gov.pl (samorzad.gov.pl) w celu otrzymywania ostrzeżeń.

Dodatkowe informacje jak przygotować się na wypadek powodzi znajdą Państwo także na stronach Urzędu Gminy w Zabrodziu: https://samorzad.gov.pl/web/gmina-zabrodzie/informacja-dla-mieszkancow-zagrozonych-powodzia-z-terenu-solectw-mlynarze-i-slopsk oraz na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej: https://www.gov.pl/web/kgpsp/powodz

{"register":{"columns":[]}}