W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sprzątanie chodników i ulic / Zakup ciągnika, osprzętu, koparko-ładowarki

Dzisiaj rozpoczęto sprzątanie chodników i ulic na terenie Gminy Zabrodzie. Prace możliwe są dzięki zakupionymi w ostatnich miesiącach maszynom i osprzętowi , w szczególności nowemu ciągnikowi wraz ze szczotką drogową oraz koparko-ładowarce. Prace będą sukcesywnie kontynuowane na ile pozwoli na to sytuacja pogodowa.

Czerwony ciągnik jedzie po drodze. Podczepiony ma z tyłu czerwoną zamiatarkę ze szczotką i białym zbiornikiem u góry

W ramach zadania pn: „Rozbudowa ,modernizacja oraz wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gminie Zabrodzie”, objętego dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program inwestycji strategicznych", dokonano zakupu ciągnika rolniczego wraz z osprzętem i wyposażeniem PSZOK”. 

Zakupiono:

  • Ciągnik rolniczy Zetor Proxima HS 100  wraz z ładowaczem czołowym
  • kosiarkę bijakową - Pronar BBK 140M
  • pług drogowy - Pronar PUV-2800
  • posypywarkę ciągnioną do posypywania dróg mieszanką solno-piaskową lub piaskiem - Pronar T132
  • ramię wysięgnikowe z głowicą koszącą-Samasz Koliber 450E
  • zamiatarkę drogową – Pronar ZM-1600  
  • pozostałe wyposażenie: rębak do gałęzi, lekką przyczepkę samochodową, kompresor olejowy 200l, przecinarkę spalinową do cięcia stali i betonu, piłę spalinową, kosę spalinową, myjkę wysokociśnieniową z podgrzewaniem wody wraz z osprzętem, zestaw kluczy płaskich, nasadowych, kombinerki, śrubokręty, młotki, młotowiertarkę, wkrętarkę akumulatorową, szlifierkę kątową.

Zakupiony sprzęt pozwoli na utrzymanie czystości i porządku na terenie Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Ponadto zakupiony sprzęt będzie wykorzystany do letniego i zimowego utrzymania dróg, terenów publicznych, w szczególności koszenia poboczy i rowów, odśnieżania i posypywania mieszanką piaskowo-solną, zamiatania chodników i ulic. Przyczyni się także do poprawy standardów utrzymania terenów i obniży koszty ponoszone przez Gminę na ich utrzymanie.   

Łączny koszt zakupu:  688 800,00 zł  brutto, w tym wkład własny w wys. 5%. Na realizację zadania pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program inwestycji strategicznych.

Pod  koniec 2023 roku zakupiono także używaną koparko-ładowarkę JCB 3CX za kwotę 158 670,00zł brutto. Koparka służy do wykonywania doraźnych napraw dróg, załadunku kruszyw, załadunku mieszanki piaskowo-solnej. Koparka była również wykorzystywana w akcji powodziowej
w miejscowości Młynarze, do usuwania kry z jezdni.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}