W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Plan kastracji/sterylizacji zwierząt w Gminie Zabrodzie

Obrysy głów psa i kota z napisem na środku: Plan kastracji/sterylizacji zwierząt w Gminie Zabrodzie. W prawym górnym rogu herb gminy Zabrodzie: czerwona tarcza z białym krzyżem, piórem i rzeką pod nimi

Informujemy, że z dniem 22.04.2021 r. wszedł w życie Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Zabrodzie w 2021 r.

W programie pojawił się pilotażowy plan kastracji i sterylizacji zwierząt, na który Gmina przeznaczyła kwotę 5000 zł. Dofinansowanie w wysokości 100% kosztów do zabiegu kastracji/sterylizacji przysługuje właścicielowi lub opiekunowi psa/kota, który zamieszkuje na terenie Gminy Zabrodzie od co najmniej 3 miesięcy w liczbie 1 zabieg rocznie przypadający na dane gospodarstwo domowe. Dofinansowanie przysługuje pod warunkiem wcześniejszego elektronicznego trwałego oznakowania zwierzęcia.

Właściciel zwierzęcia, w celu wykonania zabiegu kastracji/sterylizacji zwierzęcia składa wniosek wraz z dokumentem potwierdzającym elektroniczne trwałe oznakowanie zwierzęcia do Urzędu Gminy w Zabrodziu.

Dofinansowanie zabiegów kastracji/sterylizacji prowadzone będzie do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w budżecie gminy.

Materiały

Wniosek o dofinansowanie zabiegu sterylizacji/kastracji psa/kota
wniosek​_sterylizacja​_kastracja​_2021​_Gmina​_Zabrodzie.doc 0.04MB