Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz XXIII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki” za nami
31 maja 2026 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach odbył się gminny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka połączony z XXIII Gminnym Przeglądem Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców, dzieci oraz gości, stając się okazją do wspólnego świętowania, integracji i rodzinnego spędzenia czasu.
Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach Marzena Górczak oraz Reprezentant Zarządcy Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zabrodziu Paulina Turek.
W ramach XXIII Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki” na scenie wystąpiły dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Zabrodzie. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne, dostarczając publiczności wielu wzruszeń i radości. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Program pikniku obfitował w liczne atrakcje dla najmłodszych i ich rodzin. Uczestnicy mogli wziąć udział w animacjach, grach i zabawach, obejrzeć pokaz kuglarski oraz występy grup tanecznych Studia Tańca FEN działających przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zabrodziu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość spotkania z Marshallem z popularnej bajki „Psi Patrol” oraz wykonania pamiątkowych zdjęć.
Na uczestników czekały także stoiska tematyczne i gastronomiczne, darmowe dmuchańce, fotobudka, pokazy pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników medycznych oraz prezentacje wozów strażackich przygotowane przez druhów z OSP Zabrodzie i OSP Słopsk. Nie zabrakło również popcornu, waty cukrowej, lodów oraz stoisk z zabawkami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzieciom, rodzicom, nauczycielom, partnerom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia za wspólnie spędzony czas i stworzenie wyjątkowej atmosfery tego rodzinnego święta.
Współorganizatorem przedsięwzięcia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Wydarzenie zostało współfinansowane z grantu „Premia społeczna”.