W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

OSP Zabrodzie zrealizowała projekt z grantu PSE

Kontury budynków miasta. Wzmocnij swoje otoczenie. PSE

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrodziu zrealizowała z grantu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” projekt pod nazwą: „Zabezpieczenie mieszkańców Gminy Zabrodzie na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej poprzez zakup agregatu prądotwórczego jednofazowego oraz remont i modernizację agregatu prądotwórczego dużej mocy”.

Celem projektu był zakup mobilnego agregatu jednofazowego ze stabilizacją napięcia do zasilania czułej aparatury medycznej i urządzeń do podtrzymywania życia takich jak koncentratory tlenu, respiratory itp. oraz remont i modernizacja agregatu siłowego do zasilania kilku obiektów mieszkalnych lub budynków użyteczności publicznej w tym infrastruktury ważnej dla funkcjonowania gminy takich jak stacja uzdatniania wody czy oczyszczalnia ścieków.

Zakup agregatu prądotwórczego jednofazowego, przedłużaczy oraz remont i modernizacja agregatu trójfazowego pozwolą przez kilka lat na lepsze zabezpieczenie mieszkańców na wypadek długotrwałych przerw w dostawie energii elektrycznej. Realizacja projektu będzie także miała znaczenie dla całego powiatu oraz województwa, posiadanie tego typu sprzętu przez jednostkę OSP w KSRG pozwala na zadysponowanie jednostki w dowolne miejsce na terenie Mazowsza w celu zapewnienia dostaw energii.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}