W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat - przebudowa drogi Zabrodzie-Adelin

Projekt organizacji ruchu na czas budowy

Inwestycja pn.:  "Budowa drogi powiatowej nr 1811W od skrzyżowania z drogą powiatową nr 4421W z miejscowości Zabrodzie do skrzyżowania z drogami w miejscowości Adelin wraz z rozbiórką i budową infrastruktury technicznej" realizowana jest zgodnie z właściwością przez Starostwo Powiatu Wyszkowskiego. Zważywszy jednak na znaczenie tej drogi dla układu komunikacyjnego w gminie Zabrodzie wszystkim nam bardzo zależało na jej zmodernizowaniu, stąd od lat czynione były starania o zaprojektowanie
i realizację tej inwestycji.

Jest to pierwsze na terenie gminy Zabrodzie tak kosztowne przedsięwzięcie – koszt robót budowlanych wynosi ponad 21 milionów złotych i w ramach naboru wniosków o dofinansowanie była to najwyższa wartość inwestycji z całego województwa mazowieckiego.  Technologia budowy  drogi zakłada wykonanie m. in. nowej podbudowy o grubości około 90 cm oraz trzy warstwy z asfaltobetonu, chodniki, odwodnienie, kanał technologiczny. Łączna długość przebudowy wynosi około 3km.

W obrębie tej drogi znajduje się bardzo dużo obiektów użyteczności publicznej, co było wielkim atutem w staraniach o dofinansowanie, ale teraz przy realizacji jest dużym utrudnieniem zarówno dla Mieszkańców, jak również z uwagi na dowożenie uczniów do szkół, tym bardziej, że prace rozpoczęte zostały równocześnie od strony skrzyżowania w Zabrodziu i w Adelinie.

Obecnie wykonywane są prace najtrudniejsze logistycznie, w miejscu skrzyżowania pięciu ważnych dróg powstaje rondo, które docelowo znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Według informacji od przedstawicieli Starostwa oraz Wykonawcy drogi wynika, że z przyczyn technologicznych konieczne jest jednolite wykonywanie ronda (w szczególności wylanie jednolitej płyty betonowej pod całym rondem), a co za tym idzie całkowite zamknięcie skrzyżowania. Do czasu zrealizowania tego przedsięwzięcia utrudniony jest dojazd do obiektów takich jak szkoły, urząd, poczta, ośrodki zdrowia, policja. Po udrożnieniu skrzyżowania prace będą wykonywane odcinkami, a zakończenie całej inwestycji przewidywane jest na maj przyszłego roku.

Na bieżąco przypominamy zarówno Inwestorowi, jak i Wykonawcy o konieczności bieżącego uzupełniania oznakowania objazdów.

Realizacja tak dużej i ważnej inwestycji musi powodować utrudnienia dla użytkowników, ale zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość.

Uwagi i postulaty dotyczące przebudowy prosimy kierować na adres urzędu: urzad@zabrodzie.pl

{"register":{"columns":[]}}