W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejna społeczna inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Zabrodziu

Kolejny raz Spółdzielnia Socjalna "Integracja" z Zabrodzia została laureatem dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki otrzymanemu grantowi, jeszcze w tym roku zakupi kontener mieszkalny dla osób w kryzysie bezdomności.

Kontury budynków i napis Wzmocnij swoje otoczenie

Instytucje i organizacje z Zabrodzia po raz kolejny otrzymały zaproszenie do udziału w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W ubiegłym roku dzięki grantom przyznanym przez PSE, gmina zakupiła sprzęt komputerowy, a „Integracja” sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Teraz także czekają nas inwestycje, które będą służyć lokalnej społeczności przez lata. Tegorocznym zwycięzcą z rejonu stała się bowiem ponownie Spółdzielnia Socjalna „Integracja". W ramach otrzymanego grantu Spółdzielnia w innowacyjny sposób zadba o osoby w kryzysie bezdomnością oraz sytuacjach kryzysowych jak klęska żywiołowa. Jeszcze w tym roku zakupi kontener mieszkalny- miejsce zapewniające tymczasowy, ale godny dach na głową dostosowany do warunków atmosferycznych. Sytuacje losowe i straty z tym związane zarówno materialne jak i emocjonalne są bardzo obciążające. Zapewnienie mieszkańcom w tych trudnych chwilach szybkiej i nieodpłatnej pomocy mieszkaniowej umożliwi odbudowę poniesionych strat, będzie dawało poczucie bezpieczeństwa, ułatwi  powrót do samodzielności, a w odniesieniu do lokalnej społeczności obniży procent osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ponadto Gmina Zabrodzie dysponuje działkami, na których w razie konieczności kontener mieszkalny może być postawiony. Dodatkową wartością tej formy pomocy mieszkańcom jest mobilność takiego kontenera i możliwość ustawianie go w zależności od potrzeby chwili.

„WzMOCnij swojej otoczenie” to program grantowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych, które m.in. na terenie gminy Zabrodzie realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Ostrołęka- Stanisławów. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii w okolicy.

Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijswojeotoczenie.pl