W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym KRUS

Kolorowa ilustracja przedstawiająca trójkę dzieci, którzy siedzą przy stole i rysują. Każde dziecko trzyma swoje własne dzieło; prace zawierają różne obrazy, w tym postać ludzką i rośliny. Na stole rozrzucone są przybory do rysowania, takie jak kolorowe ołówki. Tło jest jednolite, w odcieniach od jasnoniebieskiego do białego. Na obrazie znajduje się również tekst w języku polskim na górze i na dole, a także logo w lewym górnym rogu, promujące bezpieczeństwo i zdrowie na wsi.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

Konkurs służy promowaniu wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowaniu Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Tegoroczna edycja konkursu jest jednym z wielu działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników realizowanych w ramach projektu „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym, popularyzowane w ramach ww. projektu. Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do Placówki Terenowej KRUS w Wadowicach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 kwietnia 2024 roku.
Konkurs organizowany jest na etapie regionalnym, wojewódzkim oraz centralnym. 

Na każdym z nich autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy. 
 

Materiały

Szczegółowe informacje o konkursie
{"register":{"columns":[]}}