W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych - 16-18 maja 2023r.

16.05.2023

Niebieski obrazek nurtu rzeki

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień: 2

Ważność: od godz. 22:51 dnia 16.05.2023 do godz. 10:00 dnia 18.05.2023

Obszar: Mała Wisła wraz ze zb. Goczałkowice, Mała Wisła od zb. Goczałkowice do ujścia Przemszy, Przemsza do ujścia Brynicy, Brynica, Przemsza od ujścia Brynicy do ujścia do Wisły i przyrzecze Wisły, Soła wraz z kaskadą zbiorników, Soła od kaskady zbiorników do ujścia i przyrzecze Wisły (małopolskie, śląskie).

Przebieg:  W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane i obserwowane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy wody wysokiej. Miejscami (szczególnie na mniejszych rzekach i w zlewniach zurbanizowanych) wzrosty mogą być gwałtowne. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze, a punktowo także stany alarmowe.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Michał Sikora-Le

{"register":{"columns":[]}}