W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pamiętajmy o odpowiednich warunkach latem dla naszych pupilów

Bądź dobry dla swojego psa

Bądź dobry dla swojego psa.

  • Zapewnij mu odpowiednie do życia warunki.
  • Wysokie temperatury latem to bardzo trudny czas dla psów, uwięzionych przy budach, na łańcuchach, często bez dostępu do wody zdatnej do picia. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem.
  • Zapewnijmy zwierzętom odpowiednie warunki do życia podczas tego upalnego lata. Pies musi mieć stały dostęp do wody oraz schronienie w cieniu.
  • Pamiętajmy, że jest to ustawowy obowiązek. Reagujmy, kiedy widzimy zaniedbania. Zgłaszajmy policji naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Niezapewnienie odpowiedniego pomieszczenia chroniącego psa przed upałami oraz stałego dostępu do wody, zdatnej do picia, jest wykroczeniem. Grozi za ten czyn kara aresztu albo grzywny (art. 37 ust. 1 w zw. z art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt).

Jeżeli na stałe utrzymujesz psa w warunkach zagrażających jego zdrowiu a nawet życiu lub powodujących cierpienie – jest to przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem. Grozi za ten czyn kara pozbawienia wolności do lat 3 (art. 35 ust. Ta w zw. z art. 6 ust. 2 pkt. 17 i 19 ustawy o ochronie zwierząt)