W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dostawy węgla

Czarne bryły węgla na tle nieba.

Szanowni Mieszkańcy!

Coraz więcej gospodarstw zostało już zaopatrzonych w węgiel dystrybuowany przez naszą gminę. Sukcesywnie dowozimy kolejne transporty węgla z kopalni JANINA w Libiążu.

Cena węgla wynosi 1800 zł za tonę.  Preferencyjny zakup węgla przysługuje gospodarstwom domowym uprawnionym do dodatku węglowego.

Węgiel zakupiony przez gminę składowany jest w Stryszowie u Pana Piotra Klaczaka i z tego składu będzie odbywa się transport do gospodarstw domowych. Koszt transportu ze składu pokrywa mieszkaniec we własnym zakresie i reguluje u Pana Klaczaka.

ZAPRASZAMY  mieszkańców do składania wniosków.

Wnioski na drugą  turę węgla (kolejne1,5 tony) będzie można składać od stycznia 2023 r.

Na dzień dzisiejszy przywieziono 150 ton węgla w tym 75t orzecha i 75 t. groszku JARET. Aktualnie zostało złożonych ok. 420 wniosków o zakup węgla, co daje zapotrzebowanie na węgiel na poziomie 590 t.

Stryszów, 23.11.2022 r.
Wójt Gminy
(-) Szymon Duman

{"register":{"columns":[]}}