W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dodatek na ogrzewanie prądem - wnioski do 1 lutego 2023

Zdjęcie przedstawiające rozsypane monety na stole, obok monet drewniane klocki przedstawiające dom, w tle w dłoniach ręce mężczyzny ze słoikiem z monetami.

Wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy oraz poniżej do pobrania.

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną i źródło to zostało zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

  • Dodatek elektryczny dla gospodarstwa domowego wynosi 1000 zł.
  • W przypadku gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh, dodatek elektryczny wynosi 1500 zł.
  • Aby uzyskać dodatek elektryczny w podwyższonej kwocie tj. 1500 zł, do wniosku należy dołączyć rozliczenie roczne z przedsiębiorstwem energetycznym potwierdzające zużycie energii elektrycznej w 2021 r. przekraczające 5MWh.

Dodatek elektryczny będzie wypłacany w terminie do dnia 31 marca 2023 r.

Stryszów, 09.01.2023 r.

Wójt Gminy
(-) Szymon Duman

Materiały

Wniosek o dodatek elektryczny
wniosek​_o​_dodatek​_elektryczny​_z​_RODO.docx 0.07MB
{"register":{"columns":[]}}