W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót
wfosigw Grafika przypominająca drzewko a obok napis dużymi literami Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska

Daj ziemi odpocząć

"Daj ziemi odpocząć" to hasło tegorocznej edycji projektu edukacji ekologicznej w zakresie ochrony środowiska, gospodarki wodnej i zrównoważonego rozwoju .

W dniach 02-14.06.2023 w pięciu szkołach podstawowych oraz pięciu oddziałach przedszkolnych gminy Stryszów realizowany był projekt edukacji ekologicznej pn. „Daj ziemi odpocząć! - edukacja ekologiczna w zakresie ochrony środowiska, gospodarki wodnej i zrównoważonego rozwoju”. Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli.To połączenie zabawy, edukacji i zdrowej dawki ruchu w jednym. Dzieci podzielone były na małe grupy, które realizowały poszczególne zadania. Do każdej grupy wiekowej dostosowany był poziom trudności i złożoności gry. Każda gra terenowa prowadziła uczniów poprzez poszczególne etapy do wspólnego celu, jakim było zasadzenie drzewa. Dzięki temu dzieci lepiej poznały własne środowisko, czym szumi łąka i co żyje w lesie. Dodatkowo zasadzenie drzewa było małym wkładem w ochronę przyrody, jej zasobów wody i wpływem na bioróżnorodność roślinności.

Głównym celem realizacji projektu było uświadomienie uczestnikom wpływu, jaki wywierają na środowisko, następnie prawidłowe ukształtowanie postaw i nawyków, oraz zmotywowanie młodych i świadomych ekologicznie ludzi do działania na rzecz środowiska!

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}