W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Zadania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

„Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skórcu”

funfusze europejskie        

współfinansowany z europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

Priorytetu II: Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza,

Działanie 2.4: Dostosowanie do zmian klimatu programu „Fundusze Europejskie

dla Mazowsza 2021-2027”,

Typ projektów: Sprzęt i infrastruktura do celów zarządzania klęskami i katastrofami.

Kwota pozyskanego dofinansowania 1 634 111,40 zł

Całkowita wartość zadania 1 922 484,00 zł.

Celem Programu jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju regionalnego i lokalnego 
z uwzględnieniem zmian klimatu. Samochody ratowniczo-gaśnicze są niezbędne do zapewnienia szybkiego i efektywnego reagowania na sytuacje kryzysowe takie jak pożary, powodzie i inne zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. Zakup wzmocni potencjał Ochotniczej Straży Pożarnej w Skórcu, pozwoli na świadczenie lepszych i szybszych usług przez nasze służby ratownicze oraz usprawni proces szybkiego reagowania na zagrożenia również wynikające ze zmian klimatycznych, które coraz bardziej są odczuwalne także w naszym regionie.  

Bezpośrednią grupą docelową projektu są mieszkańcy Gminy jak i całego powiatu oraz podmioty gospodarcze i instytucje funkcjonujące na tym obszarze.

Szerzej na temat skutków zmian klimatu na zasoby wodne  piszą eksperci Instytutu Ochrony Środowiska w raporcie  „Zmiany temperatury i opadu na obszarze Polski  w warunkach przyszłego klimatu do 2100 roku”.   Pełna treść raportu dostępna jest pod adresem https://klimada2.ios.gov.pl/.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Beneficjent: Gmina Skórzec Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skórcu

FUNDUSZE EUROPEJSKIE NA ROZWÓJ CYFROWY 2021-2027 (FERC) Konkurs Grantowy „Cyberbezpieczny Samorząd”

cyberbezpieczny logo

Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe

Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

 

Gmina Skórzec realizuje projekt pn. „Poprawa cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Skórzec”, który ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST) poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych.

W gminie Skórzec realizacja tego celu będzie realizowana w 3 obszarach:

  1. Obszar kompetencyjny – będzie obejmował cykl szkoleń na platformie e-learnigowej dla pracowników Urzędu Gminy Skórzec
  2. Obszar techniczny – będzie obejmował zakup wraz z montażem generatora prądu oraz połączonego z nim centralnego UPS, zakup oprogramowania do wykonywania kopii bezpieczeństwa, zakup i instalację dedykowanego serwera backup wraz z macierzą dyskową, zakup nowoczesnego urządzenia UTM, doposażenie aktywnych elementów sieci w ciągłą ochronę poprzez zainstalowanych agentów programu typu EDR, zakup usługi SOC działającej w trybie 24/7 w wyspecjalizowanej firmie świadczącej takie usługi zdalnie, zakup oprogramowania typu SAM/CMDB, które pozwoli szybciej reagować na incydenty bezpieczeństwa, zakup kluczy sprzętowych U2F dla osób z kadry kierowniczej oraz osób wydających decyzje administracyjne aby umożliwić logowanie do środowiska tylko z życiem tych kluczy
  3. Obszar organizacyjny – po przeprowadzeniu zmian w środowisku IT konieczna będzie także weryfikacja obecnie posiadanych procedur i dostosowanie ich do najnowszych standardów bezpieczeństwa oraz nowego środowiska IT. Niezbędne jest także wykonanie Audytu 0 i po zakończeniu projektu.

Działania podejmowane w ramach projektu obejmą Urząd Gminy Skórzec. Prace będą wykonywane przez podmioty zewnętrzne, a objęci zostaną nimi wszyscy pracownicy jednostki.

 

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

 

Całkowita wartość Projektu: 805.650,00 PLN

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 537.100,87 PLN

Dofinansowanie z Budżetu Państwa: 117.899,13 PLN

Wkład własny gminy: 150.650,00 PLN

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa
inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn. Budowa pomostu na zbiorniku wodnym w Skórcu mająca na celu „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej poprzez budowę pomostu w miejscowości Skórzec do momentu złożenia wniosku o płatność końcową” współfinasowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrożonej przez LGD Ziemi Siedleckiej.