W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wybory Samorządowe 2024

W poniedziałek 29.01.2024 zostało ogłoszone rozporządzenie prezesa Rady Ministrów w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2024 roku w godzinach  od 7.00 do 21.00  w wyznaczonych lokalach wyborczych.

 Zgodnie z kalendarzem wyborczym należy:

  • Do  dnia 22 lutego 2024 r. zgłosić komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych,
  • Do  dnia 4 marca 2024 r. do godz.16:00 zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy,
  • Do dnia 8 marca 2024 r zgłosić komisarzom wyborczym kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych,
  • Do dnia 14 marca 2024 r. do godz. 16:00 zgłosić  gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów,
  • Do dnia 25 marca 2024 r. zgłosić zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych, w tym za pomocą nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a, oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat,
  • Do dnia 29 marca 2024 r. składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.

      
Zakończenie kampanii wyborczej w dniu 5 kwietnia 2024 r. o godz 24.00

Więcej informacji na stronie: BIP Raba Wyżna

{"register":{"columns":[]}}