W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warsztaty i Palmy Wielkanocne w Sieniawie.

28.03.2024

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieniawie, kultywując tradycje lokalne dwukrotnie zorganizowały warsztaty robienia kwiatów z bibuły, podczas których pokazały techniki wicia palm, w tradycyjnym stylu, czyli bez użycia nowoczesnych wynalazków. Z kolei w Niedzielę Palmową w kościele parafialnym przeprowadziły konkurs i wybrały najpiękniejsze palmy wielkanocne.

Zdjęcie przedstawia uczestników konkursu Palm Wielkanocnych pozujących do zdjęć na tle ołtarza w kościele parafialnym w Sieniawie.

Pierwsze spotkanie odbyło się w „starej plebanii", gdzie powstała palma Koła Gospodyń Wiejskich oraz małe palemki dzieci, które brały udział w tych warsztatach. Natomiast drugie „palemkowe” zajęcia odbyły się w przedszkolu w Sieniawie. Dzieci entuzjastycznie pomagały w wiciu tradycyjnej, swojej przedszkolnej palmy.
W Niedziele Palmową uhonorowano pracę i zaangażowanie wszystkich, którzy wykonali palmy. Przyznano nagrody w 3 kategoriach: najwyższa, najpiękniejsza i wyróżniona. Wyróżniono palmę przygotowaną przez dzieci z Przedszkola w Sieniawie. Pozostali uczestnicy zostali obdarowani słodkościami.

 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}