W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Tradycja Niedzieli Palmowej w Podsarniu.

28.03.2024

Konkurs Palm Wielkanocnych w Podsarniu to wyjątkowe wydarzenie kultywujące regionalne tradycje związane z okresem Wielkanocy.

Zdjęcie przedstawia uczestników konkursu pozujących do zdjęć z palmami na tle ołtarza w kościele parafialnym w Podsarniu

Zorganizowane przez Stowarzyszenie Orawianki, sołtysa oraz radę sołecką przy współpracy z miejscowa parafią i  Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rabie Wyżnej zgromadziło 90 dzieci, które zaangażowały się w tworzenie palm wielkanocnych. W konkursie przewidziano 10 nagród w kategorii Najpiękniejsza Palma Wielkanocna. Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki oraz podziękowania za zaangażowanie i podtrzymywanie pięknej tradycji Niedzieli Palmowej.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}