W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Posiłek w szkole i w domu".

Logo programu „Posiłek w szkole i w domu”

W dniu 28 czerwca 2023 roku Gmina Raba Wyżna podpisała umowę z Wojewodą Małopolskim w sprawie wsparcia finansowego realizacji w 2023 r. rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Program ten  dotyczy wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Gminie Raba Wyżna przydzielono dofinansowanie w kwocie 25 000,00 zł.

Wkład własny, który wniosła nasza gmina wyniósł:  6 250,00 zł.
Całkowita wartość zadania zamknęła się kwotą: 31 250,00 zł.

W ramach programu powstało miejsce do spożywania posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Bielance.
Wykonano niezbędne prace adaptacji części korytarza budynku szkoły celem wydzielania odpowiedniej przestrzeni, którą umeblowano zgodnie z założeniami programu. Zakupiono: stoliki, krzesełka, regał z półkami ze stali nierdzewnej, kosz na segregację śmieci oraz dystrybutor wody na butle.

 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}