W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podsarnie dla Jana Pawła II

17.06.2024

Na przełomie maja i czerwca w parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu - Harkabuzie zorganizowano II Dni Papieskie obfitujące w liczne wydarzenia religijne, kulturalne i rekreacyjne skupione wokół osoby Świętego Jana Pawła II.

Zdjęcie przedstawia uczestników Dni papieski pozujących na scenie do zdjęć

19 maja uroczystą mszą św. w 104. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II rozpoczęto święto-wanie. Koncertowała Orawska Orkiestra Akordeonowa,  wręczono również nagrody w kon-kursie na „regionalną gawędę o św. Janie Pawle II”, w którym uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: dorośli i dzieci. Laureaci pierwszych miejsc mieli okazję zaprezentować swoją twórczość przed publiką. A wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria Dorośli:
I miejsce – Irena Grobarczyk,
II miejsce – Agnieszka Kiersztyn
III miejsce – Roma Maćkowiak-Stasik

Kategoria Uczniowie klas IV-VIII:
I miejsce – Roksana Bochaczyk
II miejsce – Dawid Karkoszka,Kacper Bandyk
III miejsce – Magdalena Stachulak

Z kolei Majówka Szlakiem Papieskim, która odbyła się 25 maja, przyciągnęła zarówno dorosłych jak i młodzież. Trasa prowadziła z Harkabuza do Żeleźnicy, a jej uczestnicy mieli okazję wspominać ważne momenty z życia papieża-Polaka oraz wspólnie zasiąść przy ognisku.

Zwieńczeniem Dni Papieskich była msza święta prymicyjna, odprawiona przez ks. Artura Salaburę 9 czerwca. Po mszy koncertowały schole i zespoły parafialne z dekanatu Jabłonka. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek, podczas którego serwowano tradycyjną grochówkę.


Fot. Barbara Brenkus

Źródło oraz galeria zdjęć na stronie: GOK RABA WYŻNA

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}