W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piknik pełen wrażeń

05.06.2024

Dopisała pogoda, a radość oraz uśmiech na twarzach dzieci i rodziców były najlepszym dowodem dobrej zabawy, podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w minioną niedzielę na stadionie LKS Orkan w Rabie Wyżnej. Zgodnie z myślą o wszystkich dzieciach zorganizowano wiele różnorodnych atrakcji oraz akcję poszukiwania dawcy szpiku dla chorej na białaczkę Martynki przeprowadzoną przez fundację DKMS.

Zdjęcie przedstawia na scenie grupę „Biedronek” z Gminnego Przedszkola w Rabie Wyżnej

Piknik uroczyście otworzył wójt gminy Raba Wyżna Tomasz Rajca, który witając obecnych, skierował wiele ciepłych słów i życzeń do najmłodszych. Z kolei sołtys Raby Wyżnej Ewa Bielarczyk oraz radna sołecka Maria Chromy ogłosiły laureatów i wręczyły nagrody w konkursie plastycznym „Mama i Ja” ufundowane przez sołectwo, a radna gminy Raba Wyżna Ewa Oleksy sprawiła fantastyczną frajdę dzieciakom, rozdając im bańki mydlane i zapraszając do stoiska z kolorowymi warkoczykami.

Na scenie wystąpiła grupa „Biedronek” z Gminnego Przedszkola w Rabie Wyżnej, a wśród nich Klemens Mołek, który swoją interpretacją regionalnych utworów oczarował zgromadzoną publiczność. Zachwyt publiczności i dreszczyk emocji wywołały  akrobacje rowerowe w wykonaniu rabianina Wojciecha Pałasza. Oczywiście nie obyło się bez popisów tanecznych rabiańskich mażoretek.  Z kolei spektakl „Alicja w Krainie Dobrych Manier” w zabawny sposób przybliżył dzieciom i rodzicom znaczenie dobrych manier i mądrego wychowania.

W międzyczasie mali piknikowicze korzystali z przygotowanych propozycji –  malowania twarzy, kolorowych warkoczyków, możliwości przejażdżki konnej oraz przejazdów wojskowymi samochodami. Były też konkurencje na wesoło z rodzicami, które dostarczyły mnóstwo śmiechu, oraz gry XXL. Dmuchańce cieszyły się ogromną popularnością wśród najmłodszych, a strefa gastronomiczna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Rabianki" częstowała domowymi wypiekami i zapraszała do bogato zaopatrzonego bufetu.

Piknik zorganizowany został przy współpracy GOK w Rabie Wyżnej, sołtysa i rady sołeckiej oraz grupy aktywnych mieszkańców.

Galeria zdjęć na stronie: GOK RABA WYŻNA

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}