W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pierwszy dzień „Ferii z wyobraźnią” - rzeźba w glinie

Pierwszy dzień „Ferii z wyobraźnią” -dzieci rzeźbiące w glinie

Wielką satysfakcję przyniosło dzieciakom zmaganie się z materiałem i bezkształtną masą, jaką jest glina. A stworzyć z niej mogły wszystko, co tylko podsuwała im wyobraźnia. I tak powstały przeróżne przestrzenne arcydzieła - kotki, zajączki, muchomorki, kaczki, ośmiornice, jeż z jabłuszkiem na kolcach, filiżanki, kubeczki, miseczki, hot dogi, kaktusy, koniki, inne. Aby podziwiać, zajrzyjcie do galerii zdjęć. Zajęcia w GOK-u poprowadził artysta rabiański Krystian Luberda.

Drugim punktem programu poniedziałkowych zajęć był spektakl „O płanetnikach i innych synoptykach” w wykonaniu aktorów Teatru Chrząszcz w Trzcinie. Podczas przedstawienia dzieciaki poznały tajemnicze postaci płanetników - demonów sterujących pogodą, pojawiających się w wierzeniach ludowych, ale też w mitologii słowiańskiej. Jak się okazuje w moc płanetników wierzono również w naszym regionie– o czym mówi jedna z opowieści z pobliskiego Pcimia. Podobny motyw pojawia się też u Władysława Orkana, w „Opowieści o płanetniku”.

Co ważne, spektakl przybliżył młodym widzom dawne wierzenia, powiedzenia i przesądy związane z pogodą. Młode pokolenie dowiedziało się, co to „Zimna Zośka" czy „Trzej Ogrodnicy".

Więcej zdjęć i Informacji na: GOK Raba Wyżna

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}