W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Operator programu "Czyste Powietrze"

11.04.2024

Wzór identyfikatora Operatora mobilnego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze - awers

Wójt Gminy Raba Wyżna informuje, że w związku z podpisaniem umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (NFOŚiGW), na terenie Gminy Raba Wyżna rozpocznie działanie Fundacja Pozytywni CO2, jako operator w programie „Czyste Powietrze”.

Zadaniem operatora jest między innymi:

  • bezpłatne, kompleksowe wsparcie potencjalnych beneficjentów podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania programu „Czyste Powietrze”,
  • identyfikacja potencjalnych beneficjentów programu „Czyste Powietrze”,
  • przedstawienie korzyści z wymiany nieefektywnego źródła ciepła i/lub termomodernizacji mieszkalnego domu jednorodzinnego,
  • przeprowadzenie przez proces wnioskowania, realizacji i rozliczenia przedsięwzięcia w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Operatorzy będą legitymować się specjalnymi identyfikatorami NFOŚiGW (wzór identyfikatora w załączniku lub na stronie: https://www.gov.pl/web/nfosigw/fundacja-pozytywni-co2---region-5-powiaty-limanowski-nowotarski-tatrzanski).

Szczegółowe informacje na temat zadań operatorów znajdą Państwo pod adresem: https://czystepowietrze.gov.pl/partnerzy/operatorzy

Informacje o planowanych spotkaniach wiejskich z przedstawicielem Operatora zostaną podane w najbliższym czasie.

Jednocześnie Wójt Gminy Raba Wyżna przypomina, że w tutejszym Urzędzie Gminy funkcjonuje punkt konsultacyjno – informacyjny obsługi Programu „Czyste Powietrze” (adres: 34-721 Raba Wyżna 41), w którym można uzyskać informacje o zasadach Programu oraz wsparcie w procesie składania wniosków o podstawowy, podwyższony bądź najwyższy poziom dofinansowania w ramach Programu, a także uzyskiwania i rozliczania dofinansowania.

Punkt czynny jest w:

  • poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9.00 – 11.00
  • wtorki i czwartki w godzinach 13.00 – 15.00  

Osoby zainteresowane proszone są o telefoniczną lub internetową (https://e-rezerwacje.rabawyzna.pl) rezerwację wizyty w Punkcie. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość umówienia się na inny termin. Osoba do kontaktu: Pani Grażyna Madeja, tel: 18 26 91 271, email: urzad@rabawyzna.pl.

Materiały

Identyfikator operatora mobilnego - Fundacja PozytywniCO2
Krzysztof​_Sroka​_-​_identyfikator.pdf 1.49MB
Wzór identyfikatora operatora mobilnego programu Czyste Powietrze - awers
identyfikator​_-​_operator​_A.png 0.06MB
Wzór identyfikatora operatora mobilnego programu Czyste Powietrze - rewers
identyfikator​_-​_operator​_B.png 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}