W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Młodzież zapobiega pożarom” – międzygminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W czwartek 7 marca w remizie OSP w Rokicinach Podhalańskich odbyły się międzygminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” siedzący w ławkach i przygotowujący się do testu.

W turnieju wzięło udział 49 młodych miłośników pożarnictwa z terenu gmin Raba Wyżna i Spytkowice – najlepsi z uczestników szkolnych i środowiskowych etapów OTWP, zorganizowanych w lutym w szkołach podstawowych i wśród chętnych uczniów szkół średnich – stanęło w szranki, by powalczyć zarówno o najlepsze miejsca i nagrody, jak i o start na szczeblu powiatowym. Organizatorem zmagań w ramach OTWP jest rokrocznie Zarząd Międzygminny ZOSP RP (gminy Raba Wyżna i gminy Spytkowice), a gospodarzami tegorocznego wydarzenia była OSP Rokiciny Podh. Z terenu gminy Raba Wyżna swoich reprezentantów wystawiły szkoły podstawowe z Rokicin Podh., Raby Wyżnej, Skawy (nr 3), Podsarnia i Harkabuza, a starszych zawodników wystawiły drużyny MDP z Rokicin Podh., Raby Wyżnej, Harkabuza i Bielanki; natomiast z gminy Spytkowice – młodsi zawodnicy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1, nr 2 i nr 3, starsi – MDP Spytkowice.
Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: I kat. – klasy I-IV, II kat. – klasy V-VIII oraz III kat. – szkoły ponadpodstawowe. Z każdej kategorii wiekowej dwóch najlepszych zawodników zdobywało awans na szczebel powiatowy. Konkurencja była niemała, dlatego w czasie pisania testu na sali panowało pełne skupienie, a niejeden młody uczestnik wypełniał karty testu z wypiekami na twarzy;). Po trwającym pół godziny wcale niełatwym teście ze znajomości zagadnień dotyczących pożarnictwa, po przerwie na poczęstunek i na pracę komisji konkursowej, nastąpiło ogłoszenie wyników. Każdy z uczestników mógł zdobyć maksymalnie 25 punktów.

W kategorii klas I-IV, w której wystartowało 15 zawodników, na podium znaleźli się:
    1. Jakub Majchrzak – SP Rokiciny Podh. (19 pkt. + 8 pkt. w dogrywce)
    2. Bartłomiej Żądło – SP nr 3 Skawa (19 pkt. + 6 pkt. w dogrywce)
    3. Stanisław Chowaniec – SP Podsarnie (18 pkt.)

W kategorii klas V-VIII – najliczniejszej, w której wystartowało 22 zawodników, podium opanowali:
    1. Wojciech Żądło – SP Rokiciny Podh. (24 pkt.)
    2. Maksymilian Majchrzak – SP Rokiciny Podh. (21 pkt. + 3 pkt. w dogrywce)
    3. Kinga Łucja Syrnik – SP nr 1 Skawa (21 pkt. + 2,5 pkt. w dogrywce)

W kategorii szkół ponadpodstawowych, która zgromadziła 12 zawodników, podium zdobyli:
    1. Patryk Żądło – MDP OSP Rokiciny Podh. (24 pkt.)
    2. Wojciech Kroczka – MDP OSP Bielanka (21 pkt.)
    3. Anna Miter – MDP OSP Spytkowice (18 pkt. + 3 pkt. w dogrywce)

Pierwsze dwa miejsca z każdej kategorii otrzymały oczywiście awans do eliminacji powiatowych OTWP, które odbędą się 18 kwietnia br. w Nowym Targu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, w szczególności jego laureatom (widać, że tegoroczni gospodarze stanęli na wysokości zadania i zdominowali podium we wszystkich kategoriach;) i trzymamy kciuki za dalszą walkę. Organizatorom i gospodarzom międzygminnych zmagań OTWP serdecznie dziękujemy!!!

Foto i opracowanie: Katarzyna Żądło

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}