W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzypokoleniowe spotkanie w kuchni – czyli wtorkowe karnawałowe warsztaty kulinarne

 „ Ferii z wyobraźnią” czyli wtorkowe karnawałowe warsztaty kulinarne


W kolejnym dniu „ Ferii z wyobraźnią” dzieciaki spróbowały swoich sił w kuchni. Kulinarny karnawałowy program warsztatów przygotowały panie z rabiańskiego Koła Gospodyń Wiejskich. Cała rzecz w tym, że sala zamieniła się w wielką kuchnię, gdzie słuchając wskazówek gospodyń oraz przy ich wsparciu, dzieciaki realizowały kolejne etapy produkcji pączków i faworków -  od przygotowania zaczynu, zarabiania ciasta, wałkowania, wykrawania do zawijania i przygotowania do smażenia. Etapem finalnym było dekorowanie wypieków oraz wymiana doświadczeń i radocha z otrzymanych przepisów.
Tradycja smażenia pączków i faworków to jedna z tych, które w rodzinach są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tymczasem warsztaty kulinarne dla dzieci  z gospodyniami to kolejne z cyklu spotkań „Kuchnia łączy pokolenia” zapoczątkowanego przez ośrodek kultury w 2017 roku.

Więcej zdjęć i informacji na: GOK Raba Wyżna

 

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}