W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzygminne zawody sportowo- pożarnicze Raba Wyżna - Spytkowice

01.07.2024

16 czerwca 2024 r. zgodnie z planem o godzinie 11.00 na stadionie LKS "Orkan" w Rabie Wyżnej rozpoczęły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek z gmin: Raba Wyżna i Spytkowice.

Konkurencja w zawodach sportowo- pożarnicze z udziałem młodzieży

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna – Spytkowice Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rabie Wyżnej, natomiast gospodarzem tegorocznych zawodów była jednostka OSP Harkabuz.

Do zawodów zgłoszono 22 drużyny OSP i MDP z jednostek OSP z w terenu gmin: Raby Wyżnej i Spytkowic.

  •  Grupa A (mężczyźni) - 9 drużyn
  •  Grupa C (kobiety) - 3 drużyny
  •  MDP Dziewczęta - 4 drużyny
  •  MDP Chłopcy - 6 drużyn

Komisję sędziowską powołał komendant PSP w Nowym Targu mł. bryg. Piotr DOMALEWSKI, spośród funkcjonariuszy PSP JRG w Rabce-Zdroju, a Sędzią Głównym zawodów był asp. Marek Stramek.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

  • musztra ;
  • ćwiczenia bojowe:
  • sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

W kategorii „A” (gr. męska) miejsca zajęły:
I miejsce – OSP Raba Wyżba - 109,13 pkt.
II miejsce – OSP Spytkowice - 112,37 pkt.
III miejsce – OSP Sieniawa – 113,59 pkt.

W kategorii „C” (gr. kobiet)
I miejsce – OSP Spytkowice – 119,6 pkt.
II miejsce – OSP Sieniawa - 153,03 pkt.
III miejsce - OSP Bielanka - 157,37 pkt.

W kategorii MDP Dziewczęta :
I miejsce – OSP Spytkowice – 1042,25 pkt.
II miejsce – OSP Rokiciny Podh. – 1020,66 pkt.
III miejsce – OSP Podsarnie – 1002,25 pkt.

W kategorii MDP Chłopcy:
I miejsce – OSP Spytkowice – 1048,15 pkt.
II miejsce – OSP Rokiciny Podh.– 999,27 pkt.
III miejsce – OSP Raba Wyżna – 997,29 pkt.

Otwarcia zawodów dokonał komendant międzygminny dh Krzysztof Gacek. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna – Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej dh Robert Wodziak, witając wszystkich przybyłych uczestników na zawody oraz mieszkańców i miłośników pożarnictwa.

Start drużyn nastąpił według kolejności zgłoszeń. Zawody rozpoczęto sztafetą pożarniczą grupy „C” i równolegle ćwiczeniem bojowym MDP chłopców. Drużyny miały do wykonania dwa zadania tj. sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe w trudnych warunkach pogodowych gdyż w czasie trwania zawodów z małymi przerwami padał deszcz

Dzięki sprawnej pracy komisji sędziowskiej zawody przebiegły szybko, sprawnie z naciskiem na bezpieczeństwo zawodników..

Na zakończenie komisja sędziowska stwierdziła, że zawody szczebla międzygminnego mimo padającego deszczu  zostały zorganizowanie na wysokim poziomie organizacyjnym i logistycznym

Drużyny, które zajęły miejsca na podium, otrzymały puchary i dyplomy wręczone przez Z-cę Wójta Gminy Raba Wyżna Mieczysława Kurka i Wójta Gminy Spytkowice Bartosza Leksandra w asyście Prezesa Zarządu Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna – Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej dh Roberta Wodziaka oraz Komendanta Międzygminnego dh Krzysztofa Gacka. Wsparcia finansowego na zorganizowanie zawodów i nagrody udzieliły gmina Raba Wyżna i gmina Spytkowice.

W trakcie zawodów gospodarze z jednostki OSP Harkabuz zapewnili pyszną kiełbaskę z rusztu, napoje oraz obsługę techniczną zawodów i nagłośnienie. Nad całością przebiegu zawodów prowadząc sprawnie - Sekretariat zawodów czuwał Komendant Międzygminny dh Krzysztof Gacek.

Na zakończenie zawodów z uwagi, iż swoje wieloletnie kadencję samorządowe zakończyli byli wójtowie gmin Raby Wyżnej i Spytkowic
Zarząd Oddziału Międzygminnego ZOSP RP w Rabie Wyżnej w imieniu 9 jednostek OSP przekazał okolicznościowe Grawertony/ Dyplomy z podziękowaniem oraz drobnymi upominkami z wdzięczności za wieloletnią bardzo dobrą współpracę wójtów gmin: Andrzeja Dziwisza i Ryszarda Papanka z wszystkimi jednostkami z terenu Raba Wyżna i Spytkowic w zakresie cyklicznego wyposażania jednostek OSP w sprzęt  ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej

 

Opracował: dh Robert Wodziak - Prezes Zarządu Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna – Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej na podstawie protokołu końcowego sędziego głównego zawodów sportowo-pożarniczych.

Foto link: https://www.facebook.com/share/p/rAB7VqmXfRbhVFky/

 

 

{"register":{"columns":[]}}