W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Jan Stefaniak ps. „Kur” – patriota - powstaniec- więzień – orawianin” - zapraszamy na promocję książki do Harkabuza

Plakat zapraszający na promocję książki "Jan Stefanika ps. KUR" Patriota-powstaniec-więzień- Orawianin 8.01.1927-14.11.1983. Promocja książki odbędzie się 12.11.2023 r. Harkabuz - Remiza OSP

W dniu 12 listopada 2023 r. odbędzie się promocja książki - biografii Jana Stefaniaka - bohatera Powstania Warszawskiego, którego grób znajduje się na cmentarzu parafialnym w Harkabuzie, pt. Jan Stefaniak ps. "Kur".

Patriota, powstaniec, wiezień, Orawianin. Publikacja przedstawia historię Janka w kolejnych etapach jego życia: począwszy od  rodzinnego Ożarowa Mazowieckiego, gdzie  jako młodzieniec w czasie okupacji,  zdobywał wiedzę na tajnych kompletach, potem  zaangażowanego w działalność niepodległościową w szeregach Polskiego Państwa Podziemnego i jego udział w konspiracji; wreszcie walkę w Powstaniu Warszawskim, którą okupił kalectwem, trudne czasy represji komunistycznych wobec żołnierzy AK zakończone aresztowaniem i więzieniem. I na koniec, okres zamieszkania i ostatnie lata życia w Harkabuzie.

Uroczystość rozpocznie się o g. 14.30 modlitwą i złożeniem kwiatów na jego grobie na cmentarzu w Harkabuzie, o g. 15.00 - spotkanie i promocja książki w remizie OSP w Harkabuzie. 
 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}