W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jak kolędować, to głośno i z przytupem…

Wspólne odegranie i odśpiewanie kolęd przez połączone zespoły "Z przytupem" i "Korpielorzy"

W sobotę 13 stycznia w remizie OSP w Rokicinach Podhalańskich odbyło się już po raz drugi wielkie wspólne kolędowanie, na które zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy. Organizatorami świątecznego spotkania byli: Stowarzyszenie Z Przytupem, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys wraz z Radą Sołecką, Sołecki Team oraz strażacy OSP w Rokicinach Podhalańskich. Imprezę rozpoczęła pani sołtys Nina Gryglicka, która powitała wszystkich przybyłych artystów – oprócz gospodarzy z zespołu góralskiego „Z Przytupem”, pokolędować przyjechali również „Korpielorze” ze Skomielnej Białej, gości – wśród nich pana starostę Krzysztofa Fabera, pana wójta Andrzeja Dziwisza oraz dyrektora ZSP w Rokicinach Podh. pana Piotra Stopkę, księży z miejscowej parafii pw. Miłosierdzia Bożego oraz wszystkich mieszkańców – tych małych i tych dużych, młodszych i starszych. Zanim rozbrzmiały pierwsze dźwięki kolęd i pastorałek głos zabrali kolejno pan starosta oraz pan wójt, którzy w kilku słowach wyrazili swoje podziękowanie za zaproszenie, radość z możliwości uczestniczenia w takim wydarzeniu, a także złożyli wszystkim noworoczne życzenia. Po wystąpieniach lokalnych władz ksiądz proboszcz zaintonował fragment kolędy „Bóg się rodzi” od słów „Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą…” i tak rozpoczęło się wielkie wspólne śpiewanie. Wystąpili mali górale ze Stowarzyszenia Z Przytupem, „Korpielorze” oraz panie z KGW. Finałowym punktem był wspólny występ wszystkich małych artystów i debiut sekcji skrzypiec ze Stowarzyszenia. Sekcja ta powstała w maju ubiegłego roku i od tego czasu pod czujnym okiem pani Katarzyny Kret szlifuje swoje talenty i umiejętności w grze na skrzypcach.

Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym – remiza do późnego wieczora rozbrzmiewała dźwiękami kolęd i pastorałek, śpiewali wszyscy przy „przystolikowym” akompaniamencie gitary oraz akordeonu, wielu wcale nie spieszyło się w ten dzień do domu. Organizatorzy zadbali oczywiście o poczęstunek – napoje, ciasta, zimną płytę oraz ciepły posiłek, a DJ Darsen (Dariusz Łaś) o odpowiednie nagłośnienie i oprawę muzyczną całego wydarzenia. Wspólne kolędowanie okazało się kolejną udaną inicjatywą jednoczącą społeczność, pozwalająca na chwilę zapomnieć o problemach życia codziennego i dobrą okazją do spotkania się z drugim człowiekiem – nieraz sąsiadem – na nieco dłużej niż tylko przelotne „dzień dobry” na drodze.

Wydarzenie w znacznej części sfinansowane zostało w ramach funduszu sołeckiego, jednakże bardzo pomocne było również wsparcie Powiatowego Centrum Kultury oraz piekarni „Macioł” z Rokicin Podhalańskich.
Organizatorzy serdecznie dziękują panu Staroście Nowotarskiemu oraz państwu Danucie i Mieczysławowi Macioł za w/w wsparcie, Dariuszowi Łasiowi za społecznie wykonaną pracę dźwiękowca i DJ-a, a wszystkim przybyłym gościom za obecność, dobre słowo i wspólne kolędowanie.

Do zobaczenia za rok:).

Foto i opracowanie: Organizatorzy


 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}