W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora

16.05.2026

Przedstawiciele władz gminy pozuje do zdjęcia, trzymając certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”. W tle widoczne są banery, prezentacja multimedialna oraz materiały promujące inicjatywę.

12 maja 2026 r. w budynku remizy OSP w Rabie Wyżnej odbyła się uroczysta inauguracja programu „Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora”.

W wydarzeniu licznie uczestniczyli seniorzy z terenu Gminy Raba Wyżna, a także przedstawiciele władz samorządowych i lokalnej społeczności. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Raba Wyżna – Pan Tomasz Rajca, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Grzegorz Żądło, Radni, Sołtysi, Zastępca Wójta – Pan Mieczysław Kurek oraz Sekretarz Gminy – Pan Robert Migiel.

W trakcie uroczystości Gmina Raba Wyżna oficjalnie przystąpiła do programu realizowanego przez Stowarzyszenie MANKO, otrzymując certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”.

Ambasador Głosu Seniora i Zdrowego Stylu Życia - dr Marek Pilch zaprezentował ideę Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz korzyści wynikające z uczestnictwa w programie. Wygłosił prelekcję pt. „Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji”, poświęconą bezpieczeństwu osób starszych oraz zagrożeniom związanym z oszustwami i manipulacją. Następnie odbyło się symboliczne wręczenie Ogólnopolskich Kart Seniora, które umożliwiają korzystanie z licznych rabatów i ofert na terenie całej Polski.

Wójt Gminy Raba Wyżna w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie działań na rzecz osób starszych oraz potrzebę budowania gminy otwartej i przyjaznej seniorom, jak zaznaczył: „Potrzebna nam jest Wasza obecność”.

Podczas inauguracji odbyły się również prezentacje i wystąpienia m.in. przedstawicielki firmy kosmetycznej, która mówiła o zdrowiu, rozwoju osobistym i aktywności po 60. roku życia, natomiast reprezentantka Centrum Rehabilitacji omówiła znaczenie ruchu dla zachowania dobrej kondycji oraz możliwości uzyskania dofinansowania do zaopatrzenia ortopedycznego. Na zakończenie Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów umiliło czas, dostarczając sporą dawkę uśmiechu dzięki humorystycznemu wierszowi o starości, który spotkał się z dużym aplauzem uczestników.

Dziękujemy wszystkim gościom oraz mieszkańcom za obecność i wspólne tworzenie Gminy Raba Wyżna Przyjaznej Seniorom!

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}