W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Inauguracja Mini Podhale Tour 2024 w Rabie Wyżnej

24.05.2024

Ponad dwustu młodych adeptów kolarstwa wzięło udział w organizowanych przez Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, pierwszych tegorocznych zawodach z cyklu „Mini Podhale Tour” o Grand Prix Raby Wyżnej, które odbyły się w ubiegłą sobotę.

Zdjęcie przedstawia dekoracji zwycięzców jednej grupy wiekowej oraz zaproszonych gości: Wice-wójt Gminy Raba Wyżna pan Mieczysław Kurek, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej: pani Danuta Zagata i prezes pan Łukasz Morzywołek , radny sejmiku Nowotarskiego pan Piotr Budny oraz prezes TC Orzeł Spytkowice Kazimierz Bielak.

Rywalizacja odbywała się w czternastu kategoriach wiekowych, począwszy od widowiskowych wyścigów 2-4 latków na rowerkach biegowych poprzez niemal profesjonalne ściganie wśród szkolnej młodzieży a skończywszy na zmaganiach dorosłych, głównie rodziców, których udział był niezbędny do klasyfikacji rodzin. Współzawodnictwo w tej właśnie kategorii wzbudzało najwięcej emocji, walka i poświęcenie dla swych najbliższych zdecydowanie przyczynia się do wzmacniania i zaciskania relacji i więzi rodzinnych a są to wartości bezcenne.

Bardzo dobrze przygotowana, ale wymagająca trasa zmuszała zawodników do wykazania się swym technicznym i kondycyjnym przygotowaniem u progu sezonu, co wypadło niezwykle okazale. To oraz bardzo sprawna organizacja sprawiła, że mimo tak wysokiej frekwencji zawody przebiegały bardzo płynnie i bez zakłóceń.

Po ponad dwugodzinnej, pełnej emocji, rywalizacji przystąpiono do dekoracji zwycięzców, a nagrody wręczali zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Raba Wyżna pan Mieczysław Kurek, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej: pani Danuta Zagata i prezes pan Łukasz Morzywołek, radny sejmiku Nowotarskiego pan Piotr Budny oraz prezes TC Orzeł Spytkowice Kazimierz Bielak. Najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii zostali udekorowani medalami i dyplomami, a każdy uczestnik otrzymał atrakcyjny upominek od głównego sponsora Mini Podhale Tour — Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Na koniec równie miły i cierpliwie wyczekiwany punkt w programie, losowanie nagród rzeczowych.

Kolejne zawody już 15 czerwca w Łętowni.

Więcej na stronie: www.podhaletour.tcorzel.pl

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej i Gminy Raba Wyżna.
Zawodom rowerowym Mini Podhale Tour patronuje Starosta Nowotarski.

Galeria zdjęć na stronie: GOK RABA WYŻNA

 

 

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}