W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Seniora w Rokicinach Podhalańskich

Dzień Seniora w Rokicinach Podhalańskich – inicjatywa własna mieszkańców młodszego pokolenia z udziałem wolontariuszy oraz samorządu uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej im. B. Czecha.

Goście siedzący za stołami i policjant, który stoi przed wszystkimi i opowiada o zagrożeniach i oszustwach, z którymi seniorzy mogą się zetknąć…

W sobotę 28 października w Rokicinach Podh. miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Dzień Seniora. Był to dzień szczególny zarówno dla seniorów, jak i młodych mieszkańców naszej miejscowości. Międzypokoleniowe spotkanie przy muzyce, pięknie udekorowanym i smakowicie zastawionym stole, w kolorowej i ciepłej, jesiennej aurze obfitowało w wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych dla gości przez organizatorów.

Obchody Dnia Seniora rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, po której wszyscy zebrani przemaszerowali do remizy OSP, gdzie na gości czekał już policjant, który przygotował prelekcję na temat najbardziej popularnych oszustw i innych przestępstw, zagrożeń, z jakimi seniorzy mogą się w dzisiejszych czasach zetknąć. W międzyczasie młodzi wolontariusze rozdali gościom specjalnie na tę okoliczność przygotowane odblaski oraz ulotki informacyjno-przestrzegające.

Po tej edukacyjnej części imprezy nadszedł czas na ucztowanie przy stole i właściwe celebrowanie Dnia Seniora – rozmowami, wspólnym śpiewem, zabawami i tańcami. Bawili się starsi i młodsi, wszyscy wespół – seniorzy oraz młodzi wolontariusze, organizatorzy i strażacy – jednocześnie czuwający i obsługujący całą imprezę.

Biesiada przy stole i na parkiecie trwała do późnych godzin wieczornych, seniorzy mieli okazję przypomnieć sobie i pośpiewać stare polskie biesiadne utwory podczas zabawy pt. „Tak to leciało”, którą muzycznie wsparł DJ, a także pan Ryszard Wolski, który przyjął zaproszenie organizatorów i przybył na imprezę z akordeonem. Niektórzy seniorzy spróbowali swoich sił w popularnej w ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych grze zręcznościowej cornhole. Były pojedynki między małżeństwami, w małżeństwach, a nawet rodzinny pojedynek międzypokoleniowy.

Przez cały czas nad oprawą muzyczną czuwał DJ Darsen, który oprócz tego również nie pozwalał, by parkiet za długo pozostawał pusty. Przez kilka godzin remiza wypełniła się pozytywnymi emocjami, dobrą energią, muzyką i śpiewem łączącymi pokolenia i tworzącymi wyjątkową atmosferę. Na zakończenie spotkania każdy senior otrzymał mały upominek z najlepszymi życzeniami przygotowany specjalnie przez Samorząd Uczniowski szkoły w Rokicinach Podh.

Dzień Seniora w Rokicinach Podh. był wyjątkowym świętem, które dowiodło, że wiek to tylko cyferki, a chęć wspólnego spędzania czasu, radość, życzliwość, ofiarność, zabawa i muzyka przekraczają granice pokoleń. Organizatorzy mają nadzieję, że Dzień Seniora w Rokicinach Podh., który właśnie przeszedł do historii, stanie się imprezą cykliczną, corocznym wydarzeniem łączącym pokolenia i podkreślającym, jak ważna jest rola seniorów w każdej społeczności i ukazującym, jak nieraz wiele chęci, energii i sił do działania mają właśnie seniorzy. Bo przecież senior wszystko może, a nic nie musi!:)

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia była sołtys wsi Rokiciny Podh., Nina Gryglicka, która połączyła siły wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej miejscowości, którzy chcą i nie boją się bezinteresownie zrobić coś dla innych. Dlatego pani sołtys serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tej uroczystości i wsparli ją czy to finansowo, czy zaangażowaniem własnym i ogromem pracy: Rodzicom dzieci ze Stowarzyszenia Z Przytupem, Radzie Sołeckiej i Radnemu Gminnemu Grzegorzowi Żądło, Strażakom z OSP z Rokicin Podh., Paniom z KGW, Księżom z parafii pw. Miłosierdzia Bożego, GOPS w Rabie Wyżnej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – rejon w Nowym Targu, Dariuszowi Łasiowi (DJ Darsenowi), Samorządowi Uczniowskiemu i Wolontariuszom wraz z Opiekunami – panią Katarzyną Wójciak (wicedyrektorem ZSP) oraz panią Anną Dziwisz-Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Rokicinach Podh., Panu Ryszardowi Wolskiemu, Pani Kindze Obyrtacz, Piekarni Macioł, Pałacowi Seniora, Komisariatowi Policji w Rabce-Zdroju.

Wszystkim Seniorom i zaproszonym gościom, w szczególności Panu Wicewójtowi Rafałowi Grygorowiczowi, Staroście Powiatu Nowotarskiego Krzysztofowi Faberowi, Pani Danucie Faber – byłej dyrektor ZSP w Rokicinach Podh. organizatorzy serdecznie dziękują za przybycie, wspólną zabawę i miło spędzony czas.

Katarzyna Żądło

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}