W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

DZIECI – DZIECIOM na Dzień Dziecka Wspaniała akcja małego wolontariatu uczniów i przedszkolaków ZSP w Rokicinach Podhalańskich

11.06.2024

W czwartek 6 czerwca delegacja wolontariuszy z ZSP w Rokicinach Podhalańskich wybrała się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie z obrazkami, kartkami z życzeniami i darami dla chorych dzieci zebranymi w szkole i w przedszkolu podczas akcji charytatywnej „Dzieci – Dzieciom”.

zdjęcie przedstawia wspólne zdjęcie przedstawicieli akcji z tata Gabrysi oraz przekazanym dla niej prezentem.

W związku z pewnymi obostrzeniami i utrudnieniami dotyczącymi bezpośredniego spotkania z dziećmi przebywającymi w szpitalu, przedstawiciele zespołu nie mogli wejść ani na oddziały, ani też nawet na dużą aulę, by tam w obecności małych pacjentów przekazać podarunki. Wszystko odbyło się za pośrednictwem i dzięki pomocy sołtys Rokicin Podhalańskich Niny Gryglickiej, która skontaktowała się z panią rzecznik prasową szpitala Katarzyną Pokorną-Hryniszyn, umówiła spotkanie, dograła szczegóły związane z przekazaniem darów, a także zorganizowała i ufundowała transport.

Akcja „Dzieci – Dzieciom”, przeprowadzona w ramach małego wolontariatu działającego zarówno w szkole, jak i w przedszkolu i w myśl czynienia dobra dla innych, została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka i trwała w budynku zarówno szkoły podstawowej, jak i przedszkola gminnego przez długie trzy majowe tygodnie. Wykiełkowała w głowach najmłodszych uczniów szkoły – małej grupki pierwszaków: Antosia, Szymona, Wojtka i Luizy;). Najpierw pojawił się pomysł wykonania różnych rysunków, obrazków i sprzedawania ich – bez bliżej określonego „finansowego” celu;). W miarę jednak rozmów dzieci między sobą (w późniejszym etapie przyłączyły się do nich Nadia i Agatka) i niektórych z nich ze swoimi rodzicami zaczął zarysowywać się cel – akcja dla chorych dzieci. Ostatecznie na pomysł pomocy dzieciom konkretnie z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie wpadł Antoś, który kilka lat temu przez dłuższy czas był pacjentem tego szpitala, a że pacjentką „Prokocimia” jest również uczennica szkoły Gabrysia, tym bardziej pomysł okazał się trafny i przypadł do gustu pozostałym autorom akcji. W ten sposób ruszyła lawina ustaleń i działań – pojawiły się plakaty, ogłoszenia i… koszyki, bo w miarę zarysowywania się całej akcji i rozmów z panią rzecznik z „Prokocimia” okazało się, że nie trzeba ograniczać się tylko do kartek i obrazków z życzeniami – można również obdarzyć dzieci maskotkami, zabawkami, artykułami piśmienniczymi i in. Był tylko jeden warunek: wszystko musi być nowe;). Odzew przedszkolaków i uczniów (wraz z ich rodzicami) był ogromny i przerósł oczekiwania organizatorów. Zebrano mnóstwo gier, puzzli, klocków i różnych zabawek; kilka maskotek, sporo bloków i kolorowanek, kredek, flamastrów i innych przyborów szkolnych, kilka książeczek do czytania, a do tego naprawdę grubą teczkę kartek i obrazków z życzeniami i słowami otuchy własnoręcznie wykonanych lub narysowanych przez dzieci i młodzież.

Wszystko to zostało przekazane właśnie w czwartek 6 czerwca na ręce przedstawicielki działu PR szpitala, która w kilku ciepłych słowach wyraziła podziw dla pomysłu i całej akcji, a także poprosiła o przekazanie ogromnych podziękowań i wyrazów wdzięczności wszystkim ludziom o tak wielkim i dobrym sercu. Podczas wizyty w szpitalu grupie wolontariuszy udało się również spotkać z tatą przebywającej tam akurat w tym czasie na badaniach Gabrysi – podarowali Gabrysi wesoły kolorowy balon w kształcie kwiatka wraz z uściskami, pozdrowieniami i życzeniami zdrowia od wszystkich pracowników, kolegów i koleżanek ze szkoły i przedszkola:).

Organizatorzy akcji „Dzieci – Dzieciom” serdecznie dziękują wszystkim uczniom, przedszkolakom oraz ich rodzicom za wielkie serce okazane chorym dzieciom, za duży i hojny odzew na akcję; pani sołtys Ninie Gryglickiej za wsparcie finansowe i logistyczne akcji, a rodzicom pomysłodawców – grupy uczniów klasy pierwszej – gratulują tak dorosłej już i wrażliwej na losy innych postawy dzieci:). Tak trzymać!

 Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Żądło

 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}