W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Charytatywny bal karnawałowy w Rokicinach Podh. – dla Marysi Białońskiej

Zabawa taneczna tradycyjny pociąg

„W karnawale same bale” – dlatego i w Rokicinach Podh. zorganizowany został bal karnawałowy. Jednak nie był to ani jeden z tych wielu, ani też taki zwyczajny bal. Było to wydarzenie, z którego całkowity dochód został przeznaczony na cel charytatywny – ratowanie zdrowia Marysi Białońskiej, 7-letniej dziewczynki z Bańskiej Niżnej. U Marysi zdiagnozowano zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. Jest to ciężka choroba genetyczna, która cały czas postępuje, prowadząc do całkowitej ślepoty! Już teraz Marysia nie widzi po zmierzchu i ma minimalne widzenie obwodowe, a niedługo może stracić widzenie całkowite. Nadzieja jest w nowatorskiej terapii genowej, dostępnej w Polsce, w klinice w Poznaniu. Marysia ma uszkodzony właśnie ten gen, który można poddać terapii. Niestety terapia nie jest w żaden sposób refundowana, a jej koszt w przypadku Marysi to aż 3 miliony złotych.
Aby wesprzeć Marysię wystarczy kliknąć na poniższy link – po więcej informacji i instrukcje, jak pomóc… Brakuje jeszcze ponad 70 procent tej niewyobrażalnie wielkiej kwoty.

https://www.siepomaga.pl/maria-bialonska

Bal dla Marysi odbył się w ostatnią niedzielę karnawału, 11 lutego, w remizie OSP w Rokicinach Podhalańskich. Organizatorzy całego wydarzenia zadbali o jego każdy szczegół: było pyszne jedzenie, pięknie karnawałowo ubrana sala, wspaniała oprawa muzyczna (o którą zadbał jak zwykle niezawodny DJ Darsen), fotobudka 360 (rewelacyjna atrakcja dla gości, aby stworzyć pamiątkowy film z imprezy;) i – jak na imprezę charytatywną przystało – kilkadziesiąt licytacji (a każda zakończyła się sukcesem!). Zabawa, mimo niedzieli, trwała do godziny pierwszej w nocy!:)
Organizatorami balu byli: Sołtys i Rada Sołecka, Sołecki Team, OSP Rokiciny Podhalańskie oraz Stowarzyszenie „Z Przytupem” – dali swój czas, swoje ręce do pracy, swoje zaangażowanie i serce, a strażacy dodatkowo po raz kolejny nieodpłatnie wynajęli remizę. Jednak całe przedsięwzięcie trudne byłoby do zrealizowania, gdyby nie ogromna pomoc wielu firm i innych ludzi dobrej woli i dobrego serca, którzy wsparli imprezę bądź to cateringowo, bądź usługowo, bądź też finansowo, ofiarując wiele voucherów, bonów i innych przedmiotów na licytacje.

Darczyńcami byli: firma „Wojas”, „Terma Bania” i „Zajazd Białczański” z Białki Tatrzańskiej, „Gorący Potok” Szaflary, Restauracja „Szara Góra” z Gronia, Winnica „Wieliczka”, Justyna Siarkiewicz „Justcakelowers”, „Fitnessland” z Rabki-Zdroju, Wyciągi Narciarskie „U Żura” z Chabówki, DJ Darsen Dariusz Łaś, „Joga” Regina Natońska, „Kobido” Marta Kuwik, „Hermosa Nails” Ewa Filas, „Fachowo Zaplątane” Kinga Filas, kwiaciarnia „Aleee kwiaty” ze Skawy, „Clinica Uśmiechu” z Raby Wyżnej, Grzegorz Filas, Nina Gryglicka – sołtys Rokicin Podh., Radio Alex i RMF FM, a ponad to: firma cateringowa „Smaki pana Kawuli” ze Skomielnej Białej, Masarnia „Miętus” z Rokicin Podh., Maria Jaskowiak z Raby Wyżnej, Joanna Pędzimąż z Rokicin Podh., Państwo Szeliga z Sieniawy oraz Jopek ze Spytkowic.

Wszystkim ofiarodawcom organizatorzy wraz z Marysią i jej rodziną gorąco i z całego serca dziękują!!!
Podziękowania należą się również, a może i przede wszystkim gościom przybyłym na bal – wstęp na bal był cegiełką dla Marysi, tak samo jak cegiełką dla Marysi był każdy zakup w bufecie, czy też każdy wylicytowany przedmiot. Pomimo iż na balu było nieco więcej miejsc wolnych niż się spodziewano, udało się zebrać niebagatelną kwotę 18379 zł, która już trafiła do Marysi.

Foto i opracowanie: Organizatorzy

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}