W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Raba Wyżna.

Wójta Gminy Andrzej Dziwisz przekazuje opaski odblaskowe na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce Zdrój

W ramach prowadzonej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej Gminy, na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce Zdrój Nadkomisarza Grzegorza Ścisłowicza zostały przekazane opaski odblaskowe.

1000 sztuk odblasków zostanie przekazane przez dzielnicowych uczniom Szkół Podstawowych
i przedszkoli z terenu gminy Raba Wyżna a także dla seniorów podczas spotkań profilaktycznych.
Jest to cykliczna akcja, każdego roku, wszystko po to, by nasi mieszkańcy mogli czuć się pewniej,
a przede wszystkim bezpieczniej na drodze. Zmiana czasu, zimowa pora roku i szybko zapadający zmrok nie sprzyja widoczności użytkownikom dróg. Mały odblask, noszony w prawidłowy sposób ma bardzo duży wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Przypominamy, że obecne przepisy nakładają obowiązek używania odblasków po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym. Osoba ubrana w odzież ciemnych kolorów, bez elementów odbijających światło jest widoczna z odległości zaledwie około 40 metrów. Pieszy, który nosi elementy odblaskowe, jest widoczny nawet z odległości ponad 150 metrów.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}