W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zamknięcie dla ruchu odcinka drogi powiatowej nr 1494P Rutki-Sypniewo w związku z przebudową drogi

09.02.2024

Uwaga objazd

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Szanowni Państwo

Od 14 lutego 2024r. rozpoczną się roboty drogowe związane z przebudową pierwszego odcinka drogi powiatowej nr 1494P od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 193 tj. od km 0+003 do km 1+467. Uwagi na parametry istniejącej jezdni oraz konieczność budowy nowej konstrukcji jezdni o szerokości 5,5m, nie ma możliwości wprowadzenia na czas robót ruchu wahadłowego. W związku z powyższym zachodzi konieczność całkowitego zamknięcia dla ruchu wyżej wymienionego odcinka drogi. Zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu objazd zostanie wyznaczony drogami wojewódzkimi i powiatowymi przez Margonin, Próchnowo, Dziewoklucz. Wykonawca przed zamknięciem drogi dla ruchu ustawi  stosowne tablice informujące. Plan orientacyjny z wyznaczoną trasą objazdu w załączeniu.

Planowany termin zakończenia robót zgodnie z umową to 31 sierpień 2024r.
Wykonawca robót tj. Spółka Kowalski Budownictwo ze Żnina informuje, że w miarę możliwości pogodowych dołoży wszelkich starań, aby roboty zakończyć jak szybciej i skrócić czas objazdu do minimum.

Na przedmiotowe zadanie Powiat Chodzieski otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Partnerem w realizacji przedmiotowego zadania jest również Gmina Margonin, która zadeklarowała pomoc finansową w wysokości 50% wkładu własnego Powiatu.

Za utrudnienia w ruchu i inne niedogodności jakie będą miały miejsce podczas prac drogowych związanych z przebudową drogi przepraszamy oraz prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Materiały

PLAN ORIENTACYJNY​_OBJAZD
PLAN​_ORIENTACYJNY​_OBJAZD.pdf 1.49MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
09.02.2024 10:53 Krzysztof Maciejewski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Katarzyna Sałata
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Zamknięcie dla ruchu odcinka drogi powiatowej nr 1494P Rutki-Sypniewo w związku z przebudową drogi 1.0 09.02.2024 10:53 Krzysztof Maciejewski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}