W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zamiast muzyki na pomoście - koncert w kościele

04.08.2023

Pogoda pokrzyżowała plany związane z realizacją przedsięwzięcia Co - Opera. Koncert zamiast na deskach pomostu na jeziorze, odbył się w murach margonińskiej świątyni.

Orkiestra z dwojgiem wokalistów śpiewa w murach świątyni dla słuchaczy siedzących w ławach.

W miejscu, gdzie na co dzień wybrzmiewa muzyka sakralna można było usłyszeć utwory takie jak „Tango d amore” czy „Kto, jak nie ty”.
W koncercie wzięli udział znakomici artyści, wśród których można było zobaczyć koncertującego w La Scali, Covent Garden, Carnegie Hall, Krystiana Adama Krzeszowiaka oraz równie znaną i cenioną w kraju i na świecie Justynę Reczeniedi. Artystom towarzyszyli muzycy pod batutą Mistrza Leszka Mieczkowskiego. Ponad godzinny koncert zachwycił przybyłą publiczność i zakończył się podwójnym bisowaniem. Burmistrz Margonina, Janusz Piechocki wręczył artystom pamiątkowe statuetki margonińskiej Panny na niedźwiedziu. Warto dodać, że wydarzenie nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie mecenasów kultury: Fundacji ARP, Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Posła Grzegorza Piechowiaka, który wielokrotnie wspierał starania organizatorów w pozyskiwaniu środków na organizacje tego typu wydarzeń.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}