W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zalecenie dla mieszkańców miasta i gminy Margonin

23.06.2022

W związku z nasilającą się suszą apeluje do mieszkańców naszej gminy o wykorzystywanie wody z sieci wodociągowej tylko do niezbędnych celów tj. sanitarnych i spożywczych.

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

Proszę, aby w godz. 07:00-23:00, przy użyciu wody z sieci wodociągowej, nie podlewać  ogródków,  nawadniać trawników, terenów zielonych oraz gruntów rolnych.

W związku z zwiększonym zużyciem wody z wodociągu w czasie suszy, następuje poważne obniżenie poziomu wody w zbiornikach wyrównawczych oraz gwałtowne spadki ciśnienia wody. Taka sytuacja w konsekwencji może doprowadzić do wystąpienia lokalnych zakłóceń w dostawie wody dla mieszkańców podłączonych do naszego wodociągu. Susza to zjawisko powszechne a jej skutki są już nieodwracalne. Dlatego proszę Państwa o zrozumienie i poważne podejście do sytuacji hydrologicznej.

Burmistrz Miasta i Gminy Margonin
/-/ Janusz Piechocki

{"register":{"columns":[]}}