W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

V InterFolk Margonin

V InterFolk Margonin
2022-07-23 
2022-07-24 

, Margonin 

Po trzech latach nieobecności spowodowanej pandemią na mapę wydarzeń kulturalnych Margonina powraca międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny.

w tle 2 postacie w strojach ludowych, na pierwszym planie tekst: V InterFolk Margonin 23.07.2022 Korodów - 18:00, Rynek i przejście pod MGOK, koncerty - 18:30-21:30, 24.07.2022 koncerty - 17:00-22:00, Margonin, plac przy MGOK. Zdjęcia osób w strojach ludowych w 4 okręgach z białą obwódką, od lewej napisy: Doina Casimcei Rumunia, KUD Zavicaj Serbia, Vehbi Dincerler Fen Lisei Turcja, Junist' Ukraina.

W tym roku w nowej odsłonie nie na Rynku jak miało to miejsce przez wiele lat, a na scenie przy Ośrodku Kultury zaprezentują się zespoły z 4 krajów. Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnym korowodem, który przejdzie z Rynku na plac przy MGOK, a same występy będą odbywały się wieczorami 23 i 24 lipca aż do godz 21. Udział w festiwalu potwierdził Turecki zespół Vehbi Dincerler Fen Lisesi, zespół Ethno Association „Zavičaj” z Serbii, Junist z Ukrainy i Doina Casimcei z Rumunii. Przed głównym wydarzeniem w kilku miejscowościach gminy: Lipinach, Próchnowie i Adolfowie zaplanowano także pokazy przedfestiwalowe. Wydarzenie ma charakter cykliczny, a jego główną ideą jest promowanie kultury różnorodności i światowego dziedzictwa kultury.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}