W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

UTW Margonin rozpoczął nowy rok akademicki

10.11.2022

W sali restauracji Komfort z udziałem Wiceministra Edukacji i Nauki Wojciecha Murdzka, Posła Grzegorza Piechowiaka oraz Burmistrza Margonina Janusza Piechockiego słuchacze UTW zainaugurowali nowy rok zajęć. W wydarzeniu udział wzięło 240 osób, w tym liczna grupa studentów UTW z Wągrowca i Gołańczy.

Burmistrz Miasta i Gminy Margonin Janusz Piechocki przemawiający z mównicy z logotypem UTW Margonin, w tle na ścianie logotyp Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz napis "Społeczna odpowiedzialność nauki"

Witając zebranych Prezes stowarzyszenia UTW Margonin Lidia Struta zwracała uwagę na doniosłość chwili oraz przedstawiła dokonania uniwersytetu na przestrzeni 15 lat działalności. Natomiast immatrykulacje studentów poprowadziła wiceprezes Genowefa Łojewska. Wykład inauguracyjny wygłosił Minister Wojciech Murdzek, który wyraził radość, że uniwersytet poprzez Fundacje działające na rzecz nauki, tak aktywnie pozyskuje środki na naukę i aktywizuje naukowo taką dużą liczbę osób. W podobnym tonie wypowiadał się Poseł Piechowiak oraz Burmistrz Margonina Janusz Piechocki, którzy podkreślali, że dzięki projektom ministerstwa możliwe jest spełnianie pasji i oczekiwań studentów UTW z tych najmniejszych miejscowości. Ponadto Burmistrz Janusz Piechocki zwracał uwagę, że po raz pierwszy Margonin gości jednocześnie dwóch ministrów Murdzka i Piechowiaka.  Podróże po Polsce i poza jej granice, teatry opery, wykłady, warsztaty, zajęcia na basenie to wszystko jest udziałem słuchaczy UTW w całym regionie już od wielu lat.  Na zakończenie zaprezentował się Akademicki chór UTW, który na początku wykonał pieśń „Gaudeamus igitur”.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}