W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Tłumy na pikniku patriotycznym

12.05.2022

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się trzecio majowy Piknik Patriotyczny „Polska to brzmi dumnie” jaki odbył się na Stadionie w Margoninie.

spadochroniarz na tle chmur skaczący ze spadochronem, mający przywiązaną do siebie rozwiniętą biało czerwoną flagę

Wydarzenie rozpoczął skoczek spadochronowy, który z ogromną flagą wylądował na płycie stadionu. Następnie do zmagań przystąpili najsilniejsi mężczyźni, aby rywalizować w zawodach Mistrzostw Polski amatorów Strongmen. Zawody stały na wysokim poziomie i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności. W przerwach między konkurencjami przybyli goście, wśród których była m.in. Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Łucja Zielińska oraz Komendanci powiatowi policji i straży pożarnej mogli podziwiać niezwykle widowiskowe pokazy policyjnych kontrterorystów z Biura Operacji Antyterrorystycznych. Dzięki uprzejmości Komendanta Głównego PSP gen Andrzeja Bartkowiaka nie zabrakło jednostek straży pożarnej z całego województwa. Do udziału w wydarzeniu zadysponowano kilka jednostek ratowniczo gaśniczych z Poznania, Kalisza, Piły Wągrowca i Chodzieży. Do Margonina przybyły m.in. psy z grupy poszukiwawczo – ratowniczej, zdalnie sterowany robot Ibis do neutralizacji zagrożeń chemicznych czy samochód cysterna z Kalisza. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła drabina, na której dzieci pod nadzorem strażaków mogły spróbować wspinaczki. Wojsko przywiozło transportera i opancerzonego KT Rosomak, a swoje stoiska zaprezentowała 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej oraz WKU Piła. Obok stadionu można zaś było obejrzeć pokaz woltyżerki w wykonaniu kaskaderów na koniach z grupy Apolinarski. Muzycznym zwieńczeniem pikniku był niezwykle energetyczny koncert Roksany Węgiel, która swoimi przebojami wywoływała prawdziwy aplauz najbardziej wiernych fanów. W czasie wydarzenia można było skorzystać z lotów widokowych śmigłowcami, które także cieszyły się ogromną popularnością. Natomiast puchary zwycięzcom wręczali organizatorzy wraz z gościem specjalnym wydarzenia jakim była Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Łucja Zielińska. Wydarzenie w Margoninie było jednym z nielicznych jeśli nie jedynym dużym wydarzeniem kulturalnym w całym regonie północnej Wielkopolski.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}