W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Tabletki z jodkiem potasu na wypadek zagrożenia

10.10.2022

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do gminy Margonin dostarczone zostały tabletki z jodkiem potasu na wypadek zagrożenia. W razie konieczności będą one rozdawane mieszkańcom gminy w dwóch punktach: Centrum Medyczne oraz Przychodnia Aesculus w Margoninie przy ul. Polnej 2.

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

W obecnej chwili zagrożenie nie występuje i są to tylko działania prewencyjne. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Polską Agencję Atomistyki. Informacja o ewentualnym zagrożeniu radioaktywnym będzie rozpowszechniona  poprzez różnego rodzaju media, dzwony, syreny, urządzenia nagłaśniające.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
10.10.2022 10:20 Krzysztof Maciejewski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Izabela Wolniewicz
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Tabletki z jodkiem potasu na wypadek zagrożenia 1.0 10.10.2022 10:20 Krzysztof Maciejewski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}