W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szpital Powiatowy w Chodzieży z ogromnym dofinansowaniem - pomogła Gmina Margonin

08.06.2022

W Chodzieży w obecności Posła na Sejm Marcina Porzucka, Dyrektora szpitala Krzyszofa Szplita ordynatora oddziału wewnętrznego oraz zastępcy burmistrza Margonina Łukasza Malczewskiego oficjalnie zaprezentowano wyniki II edycji konkursu Polski Ład, w którym to właśnie Szpital Powiatowy otrzyma blisko 5 milionów złotych na poprawę warunków leczenia.

3 osoby stojące przed wejściem do budynku, nad wejściem napis Szpital Powiatowy im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży

Dzięki zaangażowaniu posła Marcina Porzucka oraz wiceburmistrza Margonina Łukasza Malczewskiego udało się pozyskać tę ogromną kwotę, która będzie przeznaczona na inwestycje w szpitalu  służące  wszystkim mieszkańcom powiatu. Podczas wizyty na oddziale wewnętrznym ordynator oddziału zapoznał gości z obecnym stanem oddziału jego wyposażeniem oraz wyraził wdzięczność że wreszcie po wielu latach ten niezwykle istotny oddział na mapie potrzeb zdrowotnych doczeka się kompleksowej przebudowy. Ponadto szpital powróci do formuły podawania posiłków z własnej kuchni, co także wymaga ogromnych nakładów finansowych, ale będzie to z korzyścią dla pacjentów. Zarówno wiceburmistrz Łukasz Malczewski jak i poseł Marcin Porzucek podkreślili, że jest to ich kolejna 3 wspólna inicjatywa na rzecz chodzieskiej lecznicy. Jednocześnie nie jest ona ostatnią, gdyż czynione są starania o uruchomienie specjalnej rezerwy rządu z przeznaczeniem na zakup kolejnego sprzętu w tym rehabilitacyjnego dla osób po inwazyjnych zabiegach. Wcześniej w 2020 r. i 2021 dzięki  wsparciu zarówno Posła Marcina Porzucka jak i Łukasza Malczewskiego udało się pozyskać nowoczesną karetkę pogotowia oraz przyłóżkowy rentgen z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}