W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto Niepodległości 11 listopada

11.11.2023

Wydarzenie na zewnątrz, publiczność wraz z wojskową orkiestrą stoją przed pomnikiem, przed nimi, zwróceni tyłem stoją dzieci trzymające pochodnie.

To był niezapomniany wieczór pod pomnikiem "Poległym za Wolność". Ponad 40 delegacji wieńcowych z Burmistrzem Margonina złożyło wieńce u stóp pomnika i w asyście Orkiestry Wojskowej z Torunia uczciło bohaterów walczących o Niepodległą Polskę.

Ta wspaniała uroczystość nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc wielu instytucji i ludzi, którzy nam pomagają. Dziękujemy wspaniałym muzykom z Orkiestry z Torunia z jej dowódcą Panią kpt Joanną Krause. Nie byłoby jednak tej Orkiestry i wielu innych w Margoninie, gdyby nie ogromna życzliwość Dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Tomasza Dominikowskiego wraz ze swoim zespołem współpracowników.

Dziękujemy Straży Miejskiej, Policji za zapewnienie bezpieczeństwa, OSP Margonin za asystę, wszystkim pocztom sztandarowym, firmie WEKO za pokaz fajerwerków i Bractwu Kurkowemu za salwę armatnią.

A nade wszystko mieszkańcom za obecność i wspólne śpiewanie.

Wideo

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}