W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Stacja pogotowia oficjalnie otwarta, Minister na inauguracji

04.08.2023

W Margoninie zainaugurowano funkcjonowanie stacji pogotowania ratunkowego. W mieście już na stałe będzie stacjonował Zespół Ratownictwa Medycznego.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski z Burmistrzem Miasta i Gminy Margonin Januszem Piechockim stoją przed mównicą i szyldem mówiącym o stacjonującej karetce w Margoninie.

Uroczystość odbyła się przy budynku zespołu przychodni lekarskich. Co ciekawe, chwile przed inauguracją zespół otrzymał zgłoszenie z systemu powiadamiania ratunkowego i sama karetka pilnie wyjechała udzielać pomocy medycznej.

W krótkim wydarzeniu udział wziął Burmistrza Janusz Piechocki wraz Radnymi i przybyłymi mieszkańcami, Zastępca Burmistrza Łukasz Malczewski oraz osoba, dzięki której karetka znalazła się w Margoninie, Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Piechocki podziękował Ministrowi za ogromną życzliwość a nade wszystko skuteczność w działaniu. Nawiązał tym samym do styczniowej wizyty Ministra i jego udziału w koncercie kolęd, gdzie padło zapewnienie, że karateka będzie stacjonowała w Gminie Margonin. Burmistrz przypomniał, że temat karetki był jego kluczową obietnicą wyborczą. Wreszcie po trzynastu latach walki udało się znaleźć zrozumienie i pokazać, jak ważna jest to sprawa dla mieszkaniowców – podkreślił Burmistrz.

Minister Niedzielski w swoim wystąpieniu zaznaczył, że cieszy się, iż mógł stać się częścią tego ogromnego sukcesu Samorządu Margonina i że mógł pomóc. Zawsze bowiem bezpieczeństwo mieszkańców jest jego priorytetem a powstała stacja wpisuje się w tę strategię. Ponadto zapewnił o dalszym wspieraniu aspiracji Margonina w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}