W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spartakiada w Lipinach

07.11.2022

W pierwszy poniedziałek listopada odbyła się I Spartakiada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach

Laureaci zawodów na podium

Specjalnie dla uczniów szkoły Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie we współpracy z Wielkopolskim Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych przygotował festiwal sportowy. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14:00 na hali sportowej, gdzie pięć drużyn złożonych z pięcioro uczniów klas II, III, IV, VI i VIII walczyło o podium. Na uczestników czekało wiele wyzwań - przerzucanie zosiek na pole drużyny przeciwnej, rzut do kosza oraz bieg w workach. Następnie impreza przeniosła się na bieżnię lekkoatletyczną, gdzie dzieci ścigały się w klasycznej sztafecie 5x200m, a na końcu czekała ich konkurencja „Spóźnię się do szkoły!”, która polegała na zatrzymaniu się na trzech przystankach, gdzie na pierwszym uczniowie zakładali przygotowane koszulki, na drugim kamizelki a na trzecim czekały plecaki gotowe do zapakowania.

Każdy z zespołów mógł liczyć na upominki za udział w spartakiadzie, a wszystkim uczestnikom wręczali nagrody znamienici goście – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Margonin Janusz Piechocki.

Wideo

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}